przejdź do zawartości

up

„Fundusze Unijne i strona internetowa w procesie rozwoju mazowieckich jednostek samorządu terytorialnego”

Sygnatura akt: COIE/9/2014

Jednostki Samorządu Terytorialnego
Województwa Mazowieckiego – wszystkie

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działające w Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. wraz z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych organizuje seminarium dla przedstawicieli mazowieckich jednostek samorządu terytorialnego pt.: „Fundusze Unijne i strona internetowa w procesie rozwoju mazowieckich jednostek samorządu terytorialnego”. Seminarium zostanie przeprowadzone przez wyspecjalizowanych ekspertów, poruszone zostaną na nim m.in. tematy dotyczące: nowej perspektywy finansowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, profesjonalnego przygotowania witryny internetowej JST według standardów PAIiIZ S.A.

Mazowieckie wydarzenie lokalne ma na celu budowanie świadomości na temat dostępnych programów wsparcia w ramach funduszy UE oraz zachęcenie do jak najskuteczniejszego ich wykorzystania. Uczestnictwo w seminarium pozwoli na zapoznanie się z możliwościami wykorzystania potężnego narzędzia jakim jest internet oraz możliwościami kreowania potencjału swojego regionu poprzez wykorzystanie środków unijnych, a w szczególności konkretnych projektów województwa mazowieckiego skierowanych do przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego. Wszystkie te elementy mają na celu przyczynienie się do lokalnego rozwoju społeczno-ekonomicznego oraz wzrost atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Dlatego tak istotnym jest dotarcie do możliwe jak największej grupy odbiorców z zagadnieniem zwiększania konkurencyjności oraz potencjału województwa mazowieckiego poprzez wykorzystanie wyżej opisanych elementów.

Podczas seminarium przedstawione zostaną również działania Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera ukierunkowane na promocję gospodarczą województwa mazowieckiego, w szczególności projekty „Mazowsze – promocja gospodarcza serca Polski” i „Sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE)” oraz korzyści płynące ze zgłaszania terenów inwestycyjnych do bazy COIE.

Zaprezentowane zostaną również projekty „Internet dla Mazowsza” oraz „M@azowszanie”. Ze względu na fakt, iż proces aplikacji o środki postrzegany jest jako skomplikowany i czasochłonny, przedstawione zostaną także pozytywne przykłady projektów i inicjatyw lokalnych z wykorzystaniem funduszy europejskich, które przyczyniły się do wzrostu miejscowej atrakcyjności gospodarczej.

Seminarium odbędzie się w dniu 30 czerwca 2014 r. w Warszawie, w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., przy ulicy Bagatela 12 (parter). Skierowane jest ono do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

W celu dokonania zgłoszenia uprzejmie prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: m.kubicka@armsa.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń do 24 czerwca 2014 r. Liczba miejsc ograniczona – o zakwalifikowaniu się na seminarium decyduje kolejność zgłoszeń. Z jednej jednostki samorządu terytorialnego przewiduje się udział 2 osób. Seminarium jest bezpłatne.

Dodatkowe informacje:
Milena Kubicka
tel. 22 566 47 99

Załączniki:

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mazowieckich jednostek samorządu terytorialnego do uczestnictwa w seminarium.

Aktualności

Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet

2020.04.03

Celem Schematu małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet jest zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorców poprzez opracowanie albo opracowanie i wdrożenie innowacji w jednym z trzech obszarów:

więcej »

Konsultacje "Polityki cyfrowej transformacji m.st. Warszawy".

2020.03.18

Szanowni Speed Up-owcy, Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych „Polityki cyfrowej transformacji m.st. Warszawy” prowadzonych przez warszawski ratusz. Polityka cyfrowa to wizja tego, jak przez najbliższe 10 lat chcemy korzystać z potencjału nowych technologii, by poprawiać jakość życia mieszkańców oraz jakość

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right