przejdź do zawartości

up

Akcelerator Branżowy

Szanowni Państwo,
 
Miło jest nam poinformować, że do dnia 7 października br. trwa rekrutacja do projektu Akcelerator Branżowy dla sektora jachtów i łodzi, którego pierwsza część zaplanowana została na 22-23 października 2019 roku w Warszawie. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem PFR S.A. oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, we współpracy z Grupą PFR.
 
Celem projektu jest dynamizacja ekspansji zagranicznej firm, a także wzbogacenie ich wiedzy o funduszach inwestycyjnych dostępnych w ramach Grupy PFR i wykorzystania tych środków w ekspansji inwestycyjnej (zarówno greenfield, jak i zakupu udziałów zagranicznej firmy produkcyjnej bądź handlowej).
 
Jeżeli Państwa firma jest zainteresowana udziałem w projekcie, bardzo prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego, który znajdziecie Państwo pod adresem:
https://www.startup.pfr.pl/pl/program/akcelerator-branzowy-sektor-jachty-i-lodzie/
 
Akcelerator Branżowy skierowany jest do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, które:

  • prowadzą działalność na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  • mogą być spółkami notowanymi na giełdzie;
  • posiadają w swoich zasobach dominujący udział kapitału krajowego;
  • koncentrują się głównie na działalności w branży jachtów i łodzi;
  • eksportują lub dopiero planują swoją ekspansję na rynki zagraniczne.


Do udziału zapraszamy firm spełniające powyżej wspomniane warunki i zajmujące się produkcją nie tylko samych łodzi i jachtów (CN 8903), ale także silników i turbin do jednostek pływających (z grup CN 8406 i 8407) oraz żagli do jachtów i desek surfingowych (CN 63063000).

Akcelerator Branżowy będzie składał się z trzech części „Stref”:
 

  • Strefa Rozwiązań – dwudniowe spotkanie warsztatowe, którego celem będzie przekazanie przedsiębiorcom wiedzy o funduszach inwestycyjnych oraz narzędziach służących rozwojowi eksportu, oferowanych przez Grupę PFR oraz podmioty współpracujące z Akceleratorem (PFR S.A., MPiT, BGK, PAIH, PARP, KUKE, KUKE Finance, PFR TFI, ARP, MSZ, KIG, ZBP). Warsztaty odbędą się w dniach 22-23 października w Warszawie.
  • Strefa Dialogu – dyskusja z przedstawicielami administracji publicznej oraz ekspertami, podczas której zidentyfikowane zostaną bariery rozwoju w branży. Celem Strefy Dialogu będzie zainicjowanie działań prowadzących do ułatwienia przedsiębiorstwom działalności na rynkach zagranicznych. Jednodniowe spotkanie Strefy Dialogu odbędzie się w listopadzie i będzie miało miejsce w Warszawie. W ramach Strefy Dialogu zapraszamy także przedstawicieli innych instytucji publicznych, których obecność i wyjaśnienia wynikają ze zgłaszanych problemów i postulatów.
  • Strefa B2B – spotkania B2B (także w siedzibie firmy) z przedstawicielami instytucji z Grupy PFR, mające na celu zdefiniowanie indywidualnych potrzeb firmy oraz ich weryfikację pod kątem dostępnych instrumentów. Spotkania indywidualne organizowane będą w listopadzie br.

Na stronach PFR mogą Państwo przeczytać komunikaty o uruchomieniu projektu:

https://www.startup.pfr.pl/pl/aktualnosci/rusza-nabor-do-akceleratora-branzowego-dla-sektora-jachtow-i-lodzi/

W przypadku ewentualnych pytań w tym zakresie uprzejmie proszę o kontakt ze mną (dane w stopce), Panem Robertem Kalinowskim (tel. 22 262 97 37, e - mail: robert.kalinowski@mpit.gov.pl), Panią Aleksandrą Jaworską (tel. 22 262 93 09) lub Panią Patrycją Gaik - Kaczmarek (tel. 539 947 986, e - mail: patrycja.gaik-kaczmarek@pfr.pl).  

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym projekcie!

Aktualności

Nawet prawie 430 tys. zł z unijnych środków na pomoc w koronakryzysie

2020.06.24

Aż 2,5 mld złotych przewidziała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ogłoszonym właśnie naborze „Dotacje na kapitał obrotowy”. Ma być on wsparciem na utrzymanie działalności dla przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

więcej »

Konferencja Urzędu Patentowego RP " - „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

2020.06.24

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji organizowanej przez Urząd Patentowy RP on line „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right