przejdź do zawartości

up

Irak w kontekście ustaleń Międzynarodowej Konferencji na Rzecz Odbudowy Kraju. Perspektywy dla polskich przedsiębiorców.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się 14 marca 2018 r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie przy ul. Trębackiej 4 w Warszawie.

 

Konferencja organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą wraz z Ambasadą Republiki Iraku w Polsce będzie doskonałą okazją do zapoznania się z aktualną sytuacją polityczno - gospodarczą Iraku, zwłaszcza w kontekście Międzynarodowej Konferencji na Rzecz Odbudowy Iraku, która odbyła się w lutym br. w Kuwejcie. Jej wynikiem było zadeklarowanie przekazania na odbudowę zniszczeń powstałych w wyniku wojny z Państwem Islamskim w sumie ok. 30 mld dolarów w różnej formie. Polska również jest w tę pomoc zaangażowana, co potwierdza uczestnictwo w ww. konferencji Wiceministra Spraw Zagranicznych Bartosza Cichockiego.
Polska poza intensywną współpracą wojskową i wsparciem humanitarnym stale rozbudowuje kontakty polityczne z Irakiem. W 2016 r. doszło do ponownego otwarcia polskiej ambasady w Bagdadzie, a szef irackiej dyplomacji przebywał z wizytą w Polsce. W ubiegłym roku miała miejsce wizyta prezydenta Iraku w Polsce.
Podczas Konferencji będzie okazja do zapoznania się ze specyfiką rynku irackiego i konkretnymi wskazówkami dla przedsiębiorców na temat możliwości uczestnictwa w odbudowie Iraku. Wśród panelistów znajdą się m.in: P. Asaad Abu Gulal - Ambasador Iraku w Polsce, P. Stanisław Smoleń - wieloletni dyplomata w państwach Bliskiego Wschodu i polski Chargé d’affaires w Iraku, oraz eksperci pionów ekonomicznych MSZ i MIiR zajmujący się rynkiem irackim, a także przedstawione zostanie „Successful Story” irackiego przedsiębiorcy działającego na obu rynkach.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację do 8 marca poprzez formularz dostępny w linku:

https://docs.google.com/forms/d/1OlUWtnIP2i7bHevKPlj3ZBOAnuf_GzL69pDjmWK9awU/viewform?edit_requested=true

 

* Konferencja w całości w języku polskim, początek rejestracji przewidzany na godzinę 9:30, zakończenie ok godziny 12:30.

Kontakt:

Maria Nowakowska, e-mail: mnowakowska@kig.pl, tel: 22 630 97 83

Bartłomiej Nersewicz, e-mail: bnersewicz@kig.pl, tel: 22 630 96 86

Aktualności

Jednostki Samorządu Terytorialnego zakwalifikowane do wzięcia udziału w projekcie pn.: „Wdrożenie jednolitych standardów obsługi inwestora dla JST województwa mazowieckiego”

2020.09.28

Poniżej znajduje się lista Jednostek Samorządu Terytorialnego zakwalifikowanych do uczestnictwa w projekcie pn.: "„Wdrożenie jednolitych standardów obsługi inwestora dla JST województwa mazowieckiego”

więcej »

kalendarium Moda na Mazowsze

2020.09.25

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowuje kolejny numer magazynu Moda na Mazowsze.

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right