przejdź do zawartości

up

MISJA GOSPODARCZA DO MJANMY

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ambasadą RR w Tajlandii–Biuro w Rangunie Mjanmie (d.Birma) oraz partnerami birmańskimi: Unią Izb Przemysłowo – Handlowych Mjanmy, Agencją ds. Inwestycji Zagranicznych Mjanmy, zapraszają Państwa do udziału w drugiej Misji Gospodarczej do Birmy, która odbędzie się w dniach: 19-24 czerwca 2017.

Dlaczego Mjanma d. Birma) – kraj liczący blisko 60 mln ludności, posiadający potężne zasoby surowców naturalnych (tym ropę i gaz, cynk, cynę, miedz, nikiel, złoto, węgiel, etc) oraz rolnych przez lata pozostawał w izolacji. Od 2010 roku przechodzi „rewolucyjne przeobrażenia”, których konsekwencją jest otwarcie się Birmy na świat i zniesienie wobec niej sankcji gospodarczych. Roczne tempo wzrostu w ciągu ostatnich 3 lat kształtowało się na poziomie 6,5-7%. Birma dążąc do nadrobienia różnic w poziomie życia oraz rozwoju gospodarki w ostatnim roku dokonała znacznej liberalizacji warunków wymiany handlowej oraz wprowadziła bardzo korzystne przywileje dla inwestycji zagranicznych np. wprowadzono 257 grup towarowych, dla których zniesiono licencje importowe. Stwarza to nowe, korzystne warunki dla szybkiego rozwoju i daje szansę firmom polskim na znalezienie nowego bardzo chłonnego rynku zbytu.

Możliwości dla polskiego biznesu: Misja Wśród najbardziej obiecujących sektorów do współpracy, wskazanych przez naszych partnerów birmańskich oraz polską placówkę, należą:

 • Energetyka i infrastruktura transportowa (gałęzie priorytetowe, od których rozwoju uzależniony jest napływ inwestycji zagranicznych i dalszy, dynamiczny rozwój kraju),
 • Przemysł rolno- spożywczy (w tym i rybołówstwo):
 1. Wysokiej jakości materiał siewny, know-how w zakresie upraw warzyw oraz innych płodów rolnych,
 2. Urządzenia i maszyny dla rolnictwa, traktory, siewniki , linie do zbierania owoców etc.,
 3. Linie technologiczne dla przetwórstwa spożywczego owoców i warzyw, mięsa i ryb oraz linie technologiczne do pakowania, butelkowania, puszkowania, zamrażania oraz składowania.
 • Przemysł chemiczny:
 1. Nawozy sztuczne i środki ochrony roślin,
 2. Farmaceutyki.
 • Budownictwo:
 1. materiały budowlane: pianki montażowe, farby, lakiery, materiały izolacyjne,
 2. drzwi, okna,
 3. urządzenia i armatury sanitarne.
 • Technologie i urządzenia dla oczyszczania i uzdatniania wody,
 • Przemysł maszynowy w tym maszyny dla górnictwa,
 • Sektor IT, bankowość (zabezpieczenia),
 • Środki transportu pojazdy specjalne, helikoptery, autobusy, lokomotywy, wagony.

Celem misji jest zapoznanie uczestników z możliwościami biznesowymi rynku birmańskiego , jego potrzebami oraz umożliwienie nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych z potencjalnymi lokalnymi partnerami . Szczególny nacisk organizatorzy chca położyć na zorganizowanie indywidualnych spotkań biznesowych B2B, B2C zgodnych z profilami firm biorących w misji.

Przedsiębiorcom zainteresowanym udziałem w Misji Gospodarczej do Mjanmy (Birma), Krajowa Izba Gospodarcza zapewnia kompleksową obsługę merytoryczną oraz logistyczną.

Cena udziału w misji obejmuje: koszty przelotów w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Rangoon - Mandaley - Warszawa, koszt ubezpieczenia, wizy, transferów lotniskowych i transportu lokalnego. W cenie ujęte są również koszty organizacji forum biznesowego, spotkań indywidualnych B2B, B2C, koszty tłumacza podczas seminarium biznesowego oraz także przygotowanie i druk folderu o firmach uczestniczących w misji.

Szacowany koszt misji wynosi 8150 PLN netto od osoby plus koszty hotelu. KIG dokonuje dla Państwa rezerwacji hotelu, który opłacacie Państwo na miejscu (ok. 600 USD). Koszty udziału w misji stanowią koszty uzyskania przychodu .

Program Misji przewiduje m.in.:

 1. Polsko-Birmańskie Forum Gospodarcze połączone z serią rozmów B2B, przygotowywane we współpracy z Unią Izb Przemysłowo-Handlowych Mjanmy oraz EU Center w Rangoonie.
 2. Specjalnie dedykowane spotkania biznesowe B2B dla polskich firm, zarówno w Rangoonie i Mandaley.
 3. Spotkania i rozmowy handlowe z przedstawicielami kół lokalnego biznesu/spotkania są przygotowywane we współpracy z Centrum Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej Mjanmy oraz ds. Agencją ds. Inwestycji Zagranicznych.
 4. Promocję w organizacjach otoczenia biznesu oraz lokalnej prasie.

Zgłoszenia udziału oraz dodatkowe zapytania prosimy kierować do Biura Współpracy z Zagranicą KIG, do dnia 22 maja 2017.

REJESTRACJA ONLINE TUTAJ

W razie pytań prosimy kontaktować się z:
Katarzyna Kaniewska
Biuro Współpracy z Zagranicą, KIG
Tel. +48 22 630 97 07

Aktualności

Udział polskich firm w targach w Wielkiej Brytanii

2019.07.16

Szanowni Państwo, Pragniemy poinformować, że oddział Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Wielkiej Brytanii podjął inicjatywę skoordynowania polskiej obecności na jednych z największych targów skupiających firmy z branży wystroju wnętrz, upominków oraz artykułów codziennego użytku, które odbędą się w dniach 1-4 września 2019 r. na terenach

więcej »

Zaproszenie PAIH SA - SYDNEY INTERNATIONAL BOAT SHOW 2019 (1-5.08.2019 r.) - materiały promocyjne

2019.06.24

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że Polska Agencja Inwestycji i Handlu SA, w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2, jest organizatorem stoiska informacyjno – promocyjnego branży jachtów i łodzi na targach SYDNEY INTERNATIONAL BOAT SHOW w Sydney, Australia (1-5 sierpnia 2019 r.)

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right