przejdź do zawartości

up

Misja Gospodarcza KIG do Rijadu i Dammam

Krajowa Izba gospodarcza oraz Polsko-Saudyjska Rada Biznesu zaprasza do wzięcia udziału w misji gospodarczej do KAS towarzyszącej wizycie P. Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, Wiceministra Rozwoju.

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Polsko-Saudyjska Rada Biznesu zaprasza do wzięcia udziału w misji gospodarczej do Królestwa Arabii Saudyjskiej, towarzyszącej oficjalnej wizycie Wiceministra Rozwoju p. Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, która odbędzie się w terminie 16-18 października 2016 roku. Przedsięwzięcie adresowane jest do przedstawicieli wielu branż zainteresowanych współpracą z krajami Zatoki Perskiej. W ramach wspomnianej misji gospodarczej planowane są Seminaria oraz spotkania B2B w lokalnych Izbach przemysłowo-handlowych w miastach Rijad (stolica) i Dammam (największym ośrodku przemysłu naftowego). Jednym z ważniejszych punktów pobytu w KAS będzie Saudyjsko-Polskie Forum Gospodarcze połączone ze spotkaniami bilateralnymi z saudyjskimi przedsiębiorcami, wizyty studyjne w lokalnych firmach, a także spotkanie wizyta na targach SAOGE Oil & Gas w Dammam.

PKB Arabii Saudyjskiej wynosi 748,5 mld USD, co plasuje ten kraj w granie 20 największych gospodarek świata. KAS jest członkiem m.in. G20, Światowej Organizacji Handlu (WTO), Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC). Jest to kraj o ugruntowanej, silnej pozycji w regionie zarówno politycznej jak i religijnej w regionie i na świecie. Wzrost gospodarczy Arabii Saudyjskiej utrzymuje się na stabilnym 3% poziomie. 55% PKB kraju oraz 90% wartości eksportu KAS pochodzi z przemysłu paliwowego. Pod względem produkcji i rezerw ropy naftowej kraj ten zajmuje 2 miejsce na świecie.

W ramach wyjazdu organizator zapewnia:

  • przelot na trasie: Warszawa-Rijad i Rijad-Warszawa;
  • przelot na trasie: Rijadh-Dammam-Rijad;
  • transfer i transport wewnętrzny;
  • folder zawierający oferty i profile branżowe uczestników do celów promocji w czasie targów i spotkań B2B;
  • ubezpieczenie delegatów na czas pobytu za granicą;
  • wizę saudyjskiej;
  • organizację spotkań biznesowych w Izbach Handlowo-Przemysłowych w Rijadzie i Dammam.

Noclegi w hotelu w Rijadzie i Dammam podczas pobytu opłacają delegaci. Organizator Imprezy dokona rezerwacji hotelowej w uzgodnieniu z Radcą Handlowym Ambasady RP.

Z uwagi na harmonogram przygotowań oraz ponad 30-dniowy okres przygotowania wizy przez Ambasadę KAS, uprzejmie prosimy o pilne przesłanie zgłoszenia udziału w misji gospodarczej na załączonym formularzu.

Zgłoszenie udziału w Misji KIG do Arabii Saudyjskiej prosimy kierować poprzez formularz: REJESTRACJA ONLINE

p. Maria Nowakowska:
tel. +48 22 630 97 83
e-mail: mnowakowska@kig.pl

p. Piotr Lipiec:
tel. +48 22 630 96 06
e-mail: plipiec@kig.pl

Aktualności

PAIH - zaproszenia do udziału w webinariach

2020.06.03

Zapraszamy polskich przedsiębiorców do wzięcia udziału w webinarium organizowanym przez PAIH. 1/ „Sektor meblowy w Austrii i na Białorusi. Specyfika branży, perspektywy, szanse i ryzyka”. Szkolenie odbędzie się 4 czerwca o godz. 11.00 czasu polskiego (CET).

więcej »

Przedłużenie Rekrutacji do projektu pt. „Wdrożenie jednolitych standardów obsługi inwestora dla JST województwa mazowieckiego”

2020.06.02

Przedłużenie Rekrutacji do projektu pt. „Wdrożenie jednolitych standardów obsługi inwestora dla JST województwa mazowieckiego” Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. przedłuża termin rekrutacji do dnia 31 sierpnia 2020r. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right