przejdź do zawartości

up

Misja Gospodarcza do Indii

MISJA GOSPODARCZA DO INDII
W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego, pana Adama Struzika pragniemy poinformować, że Samorząd Województwa Mazowieckiego rozważa możliwość zorganizowania Misji Gospodarczej do Indii. Plany przedsięwzięcia powiązane byłyby ze szczytem gospodarczym Vibrant Gujarat Global Summit 2017, odbywającym się w dniach 10 – 13 stycznia 2017 r. w Ahmadabad, w Stanie Gujarat. Na podstawie analiz oraz potwierdzonych przez stronę indyjską propozycji, do udziału w misji zachęcamy przedsiębiorców z następujących sektorów produkcyjnych:
- przetwórstwo rolno-spożywcze:
owoce (w tym, przede wszystkim „owoce miękkie”), warzywa, grzyby, mleko i produkty mleczne, sery twarde, sosy warzywne;
- mięso drobiowe;
- maszyny i technologie przetwórstwa spożywczego (w tym przemysł mleczarski);
- maszyny i urządzenia medyczne;
- meble.
Celem misji jest wsparcie mazowieckich przedsiębiorców w nawiązaniu kontaktów gospodarczych i umożliwieniu eksportu ww. polskich produktów i technologii przemysłowych do Indii.
W ramach tego przedsięwzięcia, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, we współpracy z Indyjsko-Polską Izbą Handlowo-Przemysłową, zapewnia wsparcie organizacyjne w zakresie: kojarzenia partnerów handlowych, udziału w polsko-indyjskim seminarium gospodarczym, a także zapewnienia transportu na miejscu wydarzenia. Koszty przelotu, zakwaterowania i wyżywienia związane z pobytem w Ahmadabad, przedsiębiorcy ponoszą we własnym zakresie.
Osoby zainteresowane dotarciem do określonych indyjskich partnerów biznesowych w trakcie szczytu Vibrant Gujarat 2017, już teraz proszone są o zarejestrowanie profilu swojej działalności i zgłoszenie w odpowiednim, branżowym panelu rekrutacyjnym. Informacje dotyczące programu i poszczególnych wydarzeń branżowych (również „bramki aplikacyjne”) dostępne są pod adresem: https://vibrantgujarat.com/events.htm . Językiem roboczym targów będzie język angielski, niemniej w miarę potrzeb, możliwe będzie wsparcie w tym zakresie.
W celu zgłoszenia udziału w Misji Gospodarczej lub uzyskania szerszych informacji na ten temat prosimy o bezpośredni kontakt: mariusz.rukat@mazovia.pl; Tel. 22 -59 07 785; katarzyna.janiszewska@mazovia.pl. Tel. 22 59 07 645.
W dniu 13 grudnia br., Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego planuje zorganizowanie spotkania informacyjnego w tej sprawie.
Mając na uwadze, że Indie są obecnie najbardziej popularnym kierunkiem inwestycji gospodarczych na świecie, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego, serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

 

 

 

Aktualności

EKSPORT MASZYN I URZĄDZEŃ DO USA

2020.07.06

Szanowni Państwo, W 2019 eksport maszyn i urządzeń do USA stanowił jedną z głównych grup towarów eksportowanych z Polski za ocean. Teraz, w obliczu widocznego w USA trendu zwiększania dywersyfikacji źródeł dostaw gotowych towarów i komponentów z zagranicy, pojawiają się nowe możliwości eksportowe dla polskich producentów.

więcej »

Nawet prawie 430 tys. zł z unijnych środków na pomoc w koronakryzysie

2020.06.24

Aż 2,5 mld złotych przewidziała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ogłoszonym właśnie naborze „Dotacje na kapitał obrotowy”. Ma być on wsparciem na utrzymanie działalności dla przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right