przejdź do zawartości

up

Misja Gospodarcza do Kazachstanu, 26-30 kwietnia 2001 r.

W dniach 26 - 30 kwietnia 2011 r. pod patronatem Pana Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego odbyła się Misja Gospodarcza do Kazachstanu. Przedsiębiorcy z Mazowsza wraz z przedstawicielami Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. złożyli oficjalną wizytę w obwodzie Akmolińskim, gdzie spotkali się z tamtejszymi władzami oraz reprezentantami środowisk biznesowych.

Organizatorami Misji było: Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., Kancelaria Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Polsko – Kazachstańska Izba Handlowo – Przemysłowa, a jej głównym celem było nawiązanie współpracy między mazowieckimi i kazachstańskimi przedsiębiorcami. Spotkania z blisko 80 Kazachskimi firmami odbyły się w miastach Ałmaty, Kokshetau i Astana.

Wizyta umożliwiła przedsiębiorcom zapoznanie się z możliwościami współpracy z przedsiębiorcami z Kazachstanu. Odbyły się indywidualne spotkania branżowe i kooperacyjne, w których wzięli także udział przedstawiciele Ambasady RP w Astanie, przedstawiciele zarządu Krajowej Izby Gospodarczej Republiki Kazachstanu, Unia Atameken oraz reprezentanci stowarzyszeń i organizacji biznesowych zainteresowanych nawiązaniem kontaktów z Mazowszem. Delegacja odwiedziła kazachstańskie zakłady produkcyjne oraz spotkała się z lokalnym środowiskiem polonijnym. Miały też miejsce konferencje prasowe z udziałem lokalnych i państwowych dziennikarzy.

Podczas pobytu w Kazachstanie Marszałek Województwa Mazowieckiego wraz z przedstawicielami Samorządu Województwa byli gośćmi: Jacka Kluczkowskiego, Ambasadora RP w Kazachstanie, Wiesława Osuchowskiego, Konsula Generalnego RP w Ałmaty, Imangali Tasmagambetova, Akima Miasta Astana, Aleksandra Diaczenko, Akima Obwodu Akmolskiego.

Delegacji podczas pobytu w Kazachstanie towarzyszyli także: Mieczysław Łapanowski, Radca ds. Ekonomicznych  Ambasady RP w Astanie oraz Andrzej Stefański, I Sekretarz, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Kazachstanu i Kirgiskiej Republice.

Aktualności

Zaproszenie do udziału w Misji Gospodarczej do RPA i Botswany, 21-26 lipca 2019

2019.06.10

Szanowni Państwo, Zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej do Republiki Południowej Afryki (Johannesburg, Pretoria) i do Botswany (Gabarone), która odbędzie się w dniach 21-26 lipca 2019.

więcej »

Zaproszenie na Forum Gospodarcze Polska – Tunezja, 17 czerwca 2019 r.

2019.06.10

Szanowni Państwo, Krajowa Izba Gospodarcza i Ambasada Tunezji w Warszawie zapraszają do udziału w Forum Gospodarczym Polska – Tunezja w dniu 17 czerwca 2019 r. z udziałem delegacji biznesu tunezyjskiego oraz przedstawicieli Izby Przemysłowo-Handlowej Regionu Centre (CCIC) i Tunezyjskiego Centrum Promocji

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right