przejdź do zawartości

up

Misja Gospodarcza do Sudanu (Chartum) 20-23.07.2018 r.

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w misji gospodarczej polskich przedsiębiorców organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą z okazji oficjalnej wizyty Ministra Spraw Zagranicznych RP Jacka Czaputowicza w Sudanie.
Misja odbędzie się w dniach 20-23 lipca 2018 i przygotowywana jest we współpracy z Ambasadą RP w Egipcie, (w której kompetencjach znajduje się Sudan), Ambasadą Sudanu w Berlinie, Federacją Sudańskich Izb Handlowo-Przemysłowych oraz Sudańsko Polskim Klubem Biznesu.
Misja ma charakter wielobranżowy. Celem jest kompleksowa prezentacja polskiej oferty eksportowej oraz inwestycyjnej, jak również nawiązanie kontaktów handlowych z potencjalnymi partnerami biznesowymi w Sudanie.
SUDAN, kraj liczący ok. 37 mln ludności, stwarza wiele możliwości dla firm poszukujących nowych, chłonnych rynków dla swoich maszyn, urządzeń, technologii, usług oraz produktów. Za sektory perspektywiczne dla rozwoju gospodarki i handlu uważa się m.in: eksploatację złóż ropy i gazu oraz ich przetwórstwo, górnictwo minerałów, w tym złota, rolnictwo i przemysł rolno-spożywczy, przemysł tekstylno-odzieżowy, energetykę, budownictwo oraz branże ICT.
Na rynku sudańskim istnieje duże zapotrzebowanie m.in. na następujące produkty i usługi:
•Maszyny rolnicze i technologie oraz nawozy do uprawy i zbioru roślin;
•Maszyny dla przetwórstwa rolno spożywczego;
•Maszyny do opakowań;
•Art. spożywcze / w tym art. dla niemowląt;
•Maszyny dla przemysłu wydobywczego;
•Energetyka / w tym małe elektrownie;
•Utylizacja odpadów w miastach;
•Artykuły medyczne i opatrunkowe;
•Sprzęt medyczny i artykuły opatrunkowe, farmaceutyki.
Zniesienie w 2017 roku, po blisko 20-latach, większości sankcji gospodarczych na ten kraj, otwiera rynek sudański na współpracę z całym światem, zdominowaną dotychczas przez kraje azjatyckie.
Ramowy program misji przewiduje:
20 lipca ( piątek):
Wieczorem: przylot do Chartumu
21 lipca (sobota):
Polsko-Sudanskie Forum Biznesu
Rozmowy B2B z sudańskimi przedsiębiorcami
Spotkanie z lokalnymi kolami biznesowymi i polonijnymi
22 lipca (niedziela) :
Okrągły stół z udziałem sudańskich resortów i instytucji
Zwiedzanie i prezentacja projektów aktualnie realizowanych w Sudanie
Kontynuacja rozmów B2B
22/23 lipca (niedziela/poniedziałek) :
Powrót do Wwy.
Szacunkowy koszt udziału w misji wynosi ok. 7.800 PLN netto + 23% VAT i obejmuje:
- realizację programu merytorycznego: udział w forum gospodarczym oraz w pozostałych spotkaniach o charakterze gospodarczym w Sudanie, indywidualne rozmowy handlowe B2B z sudańskimi partnerami, rozmowy z lokalnymi konsultantami, przedstawicielami administracji państwowej, przygotowanie materiałów promocyjnych o uczestnikach Misji do wykorzystania w celach promocji na miejscu
- kwestie logistyczne wyjazdu: transport lotniczy (Warszawa- Chartum -Warszawa), transport lokalny w Sudanie, wizę, ubezpieczenie, opiekę tłumacza i organizatorów ze strony KIG oraz rezerwację noclegów hotelowych wg stawek wynegocjowanych przez naszą Ambasadę w Kairze (hotel opłacany indywidualnie na miejscu przez uczestników), program towarzyszący.
Licząc na Państwa zainteresowanie i udział w powyższym przedsięwzięciu, prosimy o przesłanie zgłoszenia uczestnictwa w misji przez formularz rejestracyjny.
Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z notatką i materiałami z Forum Biznesowego poświęconego Sudanowi, jakie odbyło się w KIG w dniu 10 maja br.
Ze względu na uwarunkowania logistyczne (w celu potwierdzenia i utrzymania cen założonych wstępnie rezerwacji dla uczestników Misji) oraz z uwagi na harmonogram przygotowań, w tym procedurę wizową w Berlinie, oczekujemy na Państwa zgłoszenia najpóźniej do 28 czerwca br
Po otrzymaniu zgłoszenia, otrzymacie Państwo od nas dalsze informacje organizacyjne związane z udziałem w Misji
Kontakt:
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA – Biuro Współpracy z Zagranicą
Agnieszka Salamończyk, asalamonczyk@kig.pl, Tel. 22 / 6309773
Bartłomiej Nersewicz, bnersewicz@kig.pl, Tel. 22 / 6309686 .

Aktualności

Nawet prawie 430 tys. zł z unijnych środków na pomoc w koronakryzysie

2020.06.24

Aż 2,5 mld złotych przewidziała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ogłoszonym właśnie naborze „Dotacje na kapitał obrotowy”. Ma być on wsparciem na utrzymanie działalności dla przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

więcej »

Konferencja Urzędu Patentowego RP " - „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

2020.06.24

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji organizowanej przez Urząd Patentowy RP on line „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right