przejdź do zawartości

up

Misja do Rumunii

Szanowni Państwo,

Krajowa Izba Gospodarcza przy współpracy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Bukareszcie organizuje misję gospodarczą do Rumunii w terminie 18-21 października 2016 roku dla przedstawicieli polskich firm, zainteresowanych podjęciem współpracy i inwestycjami na rynku rumuńskim. W ramach misji planujemy fora i spotkania biznesowe zarówno w Bukareszcie jak i w miejscowości Kluż Napoka na wschodzie Rumunii. Wstępny program Misji w załączeniu. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Bukareszcie wśród potencjalnych dziedzin współpracy wymienia przede wszystkim:

 • nowoczesne technologie produkcji i przesyłu energii,
 • rozwój sieci transportowej (zarówno drogowej, jak i kolejowej),
 • sektor budowlany,
 • sektor rolno-spożywczy,
 • przemysł meblarski.

Ponadto, w związku z coraz bardziej skuteczną implementacją pozyskiwanych przez Rumunię unijnych środków finansowych, a także koniecznością spełnienia wymogów unijnych w zakresie energetyki i ochrony środowiska, dziedziny gospodarcze rokujące duże szanse rozwoju współpracy to:

 • przemysł wydobywczy, usługi przy budowie autostrad, wymianie sieci kolejowych i przebudowie
 • dworców kolejowych,
 • usługi remontowo-budowlane (w tym budowa stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków wraz z dostawą sprzętu)
 • inne kontrakty finansowane ze środków lokalnych, budżetowych i europejskich (liczne przetargi publiczne).

Perspektywiczna jest też współpraca w zakresie przemysłu obronnego (prowadzone są negocjacje dot. porozumienia między rządem Rumunii i rządem Rzeczypospolitej Polskiej o współpracy w zakresie tego przemysłu).

Misja organizowana jest przy ścisłej współpracy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Bukareszcie, a także przy wsparciu i pomocy partnerów rumuńskich, w tym Izby Przemysłowo-Handlowej Rumunii oraz Izby Przemysłowo-Handlowej w Kluż, Krajowego Związku Pracodawców Rumuńskich oraz oddziału Bilateralnej Izby Polsko-Rumuńskiej w Kluż Napoka (w trakcie tworzenia). 

Szacowany koszt misji to 4500 PLN +VAT na osobę. Powyższa cena obejmuje koszty przelotów w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Bukareszt-Kluż Napoka-Warszawa; koszty dwóch noclegów w Bukareszcie i jednego w Kluż Napoka, a także i ubezpieczenia oraz transferów lotniskowych. Ponadto w cenie są ujęte koszty organizacji forum i spotkań biznesowych w Bukareszcie oraz forum i spotkań biznesowych w Kluż Napoka, organizacji spotkania w siedzibie WPHI oraz spotkania podsumowującego w Bukareszcie, koszty tłumacza podczas for w Bukareszcie i Kluż, a także druku folderu zawierającego informacje o profilu i ofercie członków Misji.

Koszty udziału w misji stanowią koszty uzyskania przychodów.

Zgłoszenie udziału w Misji w terminie do dnia 27 września 2016 r.: REJESTRACJA ONLINE

Ponadto mailem na adres: aderbin@kig.pl prosimy o przesłanie:

 • logo firmy w formacie .jpg,
 • zdjęcie uczestnika Misji
 • dane do ubezpieczenia (nr paszportu +kopia paszportu –strona ze zdjęciem; nr PESEL, data i miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania).

Prosimy również o informację, czy reprezentant Państwa firmy posługuje się językiem angielskim (rozmowy B2B).

Kontakt:
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA – Biuro Współpracy z Zagranicą
Anna Derbin (tel. 22/ 630 96 43, tel. kom. 506 241 636, fax. 22/ 630 99 15, email: aderbin@kig.pl)

Aktualności

Zaproszenie PAIH - targi - Bauma Conexpo Indie (11.12-14.12) - (materiały promocyjne)

2018.11.19

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2 jest organizatorem stoiska informacyjno – promocyjnego branży „Maszyn i urządzeń” na targach Bauma Conexpo Indie, które będą miały miejsce 11.12-14.12 (więcej informacji o targach: https://www.bcindia.com/)

więcej »

"Eksportuj do Wielkiej Brytanii – innowacyjność i design w opakowaniach", Warszawa.

2018.11.19

Pomimo niepewności związanej z Brexitem, rynek brytyjski nadal jest jednym z najważniejszych kierunków eksportowych dla polskiej gospodarki. Polskie produkty stają się coraz bardziej widoczne na półkach brytyjskich sklepów, a walory dobrej jakości w rozsądnej cenie są zauważane przez brytyjskich konsumentów. Jednak mimo przyjaznego klimatu biznesowego, różnice kulturowe i brak wiedzy o upodobaniach brytyjskich konsumentów powodują, że polscy eksporterzy nie do końca wykorzystują szanse, które ten rynek oferuje. Dotyczy to również przemysłu opakowaniowego, który w

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right