przejdź do zawartości

up

Misja do Rumunii

Szanowni Państwo,

Krajowa Izba Gospodarcza przy współpracy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Bukareszcie organizuje misję gospodarczą do Rumunii w terminie 18-21 października 2016 roku dla przedstawicieli polskich firm, zainteresowanych podjęciem współpracy i inwestycjami na rynku rumuńskim. W ramach misji planujemy fora i spotkania biznesowe zarówno w Bukareszcie jak i w miejscowości Kluż Napoka na wschodzie Rumunii. Wstępny program Misji w załączeniu. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Bukareszcie wśród potencjalnych dziedzin współpracy wymienia przede wszystkim:

 • nowoczesne technologie produkcji i przesyłu energii,
 • rozwój sieci transportowej (zarówno drogowej, jak i kolejowej),
 • sektor budowlany,
 • sektor rolno-spożywczy,
 • przemysł meblarski.

Ponadto, w związku z coraz bardziej skuteczną implementacją pozyskiwanych przez Rumunię unijnych środków finansowych, a także koniecznością spełnienia wymogów unijnych w zakresie energetyki i ochrony środowiska, dziedziny gospodarcze rokujące duże szanse rozwoju współpracy to:

 • przemysł wydobywczy, usługi przy budowie autostrad, wymianie sieci kolejowych i przebudowie
 • dworców kolejowych,
 • usługi remontowo-budowlane (w tym budowa stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków wraz z dostawą sprzętu)
 • inne kontrakty finansowane ze środków lokalnych, budżetowych i europejskich (liczne przetargi publiczne).

Perspektywiczna jest też współpraca w zakresie przemysłu obronnego (prowadzone są negocjacje dot. porozumienia między rządem Rumunii i rządem Rzeczypospolitej Polskiej o współpracy w zakresie tego przemysłu).

Misja organizowana jest przy ścisłej współpracy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Bukareszcie, a także przy wsparciu i pomocy partnerów rumuńskich, w tym Izby Przemysłowo-Handlowej Rumunii oraz Izby Przemysłowo-Handlowej w Kluż, Krajowego Związku Pracodawców Rumuńskich oraz oddziału Bilateralnej Izby Polsko-Rumuńskiej w Kluż Napoka (w trakcie tworzenia). 

Szacowany koszt misji to 4500 PLN +VAT na osobę. Powyższa cena obejmuje koszty przelotów w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Bukareszt-Kluż Napoka-Warszawa; koszty dwóch noclegów w Bukareszcie i jednego w Kluż Napoka, a także i ubezpieczenia oraz transferów lotniskowych. Ponadto w cenie są ujęte koszty organizacji forum i spotkań biznesowych w Bukareszcie oraz forum i spotkań biznesowych w Kluż Napoka, organizacji spotkania w siedzibie WPHI oraz spotkania podsumowującego w Bukareszcie, koszty tłumacza podczas for w Bukareszcie i Kluż, a także druku folderu zawierającego informacje o profilu i ofercie członków Misji.

Koszty udziału w misji stanowią koszty uzyskania przychodów.

Zgłoszenie udziału w Misji w terminie do dnia 27 września 2016 r.: REJESTRACJA ONLINE

Ponadto mailem na adres: aderbin@kig.pl prosimy o przesłanie:

 • logo firmy w formacie .jpg,
 • zdjęcie uczestnika Misji
 • dane do ubezpieczenia (nr paszportu +kopia paszportu –strona ze zdjęciem; nr PESEL, data i miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania).

Prosimy również o informację, czy reprezentant Państwa firmy posługuje się językiem angielskim (rozmowy B2B).

Kontakt:
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA – Biuro Współpracy z Zagranicą
Anna Derbin (tel. 22/ 630 96 43, tel. kom. 506 241 636, fax. 22/ 630 99 15, email: aderbin@kig.pl)

Aktualności

Zaproszenie Szczyt w Bengalu Zachodnim 6-8.02

2019.01.08

Szanowni Państwo, W imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych do udziału w kolejnej edycji Bengal Global Business Summit. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-8 luty 2019r w Kalkucie.

więcej »

Zaproszenie na bezpłatne seminarium „HONGKONG bramą do rynku chińskiego”

2019.01.02

Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. oraz Hong Kong Trade Development Council serdecznie zapraszają do udziału w seminarium "HONGKONG bramą do rynku chińskiego", które odbędzie się 15 stycznia 2019 r., w godzinach 10:00-14:00, w siedzibie Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., przy ul. Świętojerskiej 9 w Warszawie. Seminarium jest bezpłatne.

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right