przejdź do zawartości

up

Misja inwestycyjno-gospodarcza - Zjednoczone Emiraty Arabskie 2-3 listopada 2011 roku

W dniach 2-3 listopada 2011 r. z wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przebywała polska misja inwestycyjno-gospodarcza do Dubaju i Abu Zabi pod przewodnictwem Pani Beaty Stelmach, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W skład delegacji wchodził również Pan Krzysztof Walenciak, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Skarbu Państwa, a także przedstawiciele Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Narodowego Banku Polskiego oraz reprezentanci biznesu z całej Polski, w tym Województwa Mazowieckiego. Trzydziestoosobowa grupa przedstawicieli polskiego biznesu reprezentowała sektory finansowy, energetyczny, budowlany oraz nowych technologii.

Uczestnictwo przedstawicieli Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. było efektem zainteresowania mazowiecką ofertą inwestycyjną, zaprezentowaną podczas współorganizowanego przez Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, Polsko-Saudyjskiego Forum Gospodarczego mającego miejsce w dniu 3 października 2011 roku.

Program pobytu delegacji prócz prezentacji kompleksowej polskiej oferty inwestycyjnej adresowanej do państw Rady Współpracy Państw Zatoki, obejmował także spotkania i rozmowy z ministrem Gospodarki ZEA Sultanem Al-Mansouri, kierownictwami Dubajskiej Izby Handlowej oraz wiceministrem spraw zagranicznych ZEA ds. ekonomicznych Khaledem Al-Ghaith. Zainteresowani uczestnicy misji złożyli ponadto wizyty w siedzibach Międzynarodowego Centrum Finansowego w Dubaju oraz czołowych emirackich funduszy inwestycyjnych ADIA i MUBADALA w Abu Zabi.

Omawiane były środki służące lepszemu wykorzystaniu wzajemnego potencjału m.in. propozycja ustanowienia bezpośredniego połączenia lotniczego między Polską a ZEA, przyciągnięcia inwestycji z państw RWPZ do Polski, a także zwiększenia aktywności polskich podmiotów gospodarczych w ZEA.

Aktualności

Zaproszenie PAIH - targi - Bauma Conexpo Indie (11.12-14.12) - (materiały promocyjne)

2018.11.19

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2 jest organizatorem stoiska informacyjno – promocyjnego branży „Maszyn i urządzeń” na targach Bauma Conexpo Indie, które będą miały miejsce 11.12-14.12 (więcej informacji o targach: https://www.bcindia.com/)

więcej »

"Eksportuj do Wielkiej Brytanii – innowacyjność i design w opakowaniach", Warszawa.

2018.11.19

Pomimo niepewności związanej z Brexitem, rynek brytyjski nadal jest jednym z najważniejszych kierunków eksportowych dla polskiej gospodarki. Polskie produkty stają się coraz bardziej widoczne na półkach brytyjskich sklepów, a walory dobrej jakości w rozsądnej cenie są zauważane przez brytyjskich konsumentów. Jednak mimo przyjaznego klimatu biznesowego, różnice kulturowe i brak wiedzy o upodobaniach brytyjskich konsumentów powodują, że polscy eksporterzy nie do końca wykorzystują szanse, które ten rynek oferuje. Dotyczy to również przemysłu opakowaniowego, który w

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right