przejdź do zawartości

up

Misji gospodarcza do Aten

Szanowni Państwo,

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach zaprasza do udziału w misji gospodarczej polskich przedsiębiorców do Aten organizowanej w dniach 29 września do 3 października 2016 roku, wraz z udziałem w Międzynarodowych Targach MEAT DAYS & DAIRY EXPO & FROZEN FOOD EXPO 2016. Podczas targów odbędzie się Seminarium WPHI Ambasady RP w Atenach „Polish Meat & Dairy Offer". Targi odbędą się w dniach 30.09-02.10.2016 r. w Metropolitan Expo w Atenach.

Grecja jest ważnym partnerem gospodarczym dla dostawców z Polski, gdyż grecki rynek żywności i napojów oraz przemysł gastronomiczny jest najszybciej rozwijającym się w całym basenie Morza Śródziemnego. W 2015 roku Grecję odwiedziło 24 mln turystów. Szacunki na 2016 rok przewidują przyjazd ponad 28 mln turystów. Grecja posiada 40 tys. obiektów zakwaterowania, 6.5 tys. firm; importerów i dystrybutorów, 4 tys. oddziałów w posiadaniu 30 sieci supermarketów, 4.5 tys. pojedynczych supermarketów, 30 tys. minimarketów, 65 tys. firm cateringowych, 25 tys. lokali gastronomicznych Snack Cafe.

WPHI Ateny prowadzi działania promocyjne, które stwarzają możliwości do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Dużą szansą dla polskiego eksportu jest rynek produktów rolno-spożywczych oraz asortyment HO.RE.CA. Grecki import sektora rolno-spożywczego szacowany jest na 5,5 mld Euro. Podczas targów i imprez promocyjnych Greccy importerzy w sposób entuzjastyczny wypowiadali się o polskiej ofercie mięsa wołowego, wskazując Polskę, jako docelowego strategicznego dostawcę. Polska wołowina jest obecnie flagowym produktem eksportowym do Grecji.

„MEAT DAYS” - odbywające się cyklicznie międzynarodowe targi mięsa i wyposażenia przeznaczone do konkretnych potrzeb przedsiębiorców i handlowców branży mięsnej. Asortyment obejmuje mięso i produkty mięsne, maszyny i sprzęt do przetwarzania mięsa oraz transportu do rzeźni, systemy chłodzenia, rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, sprawdzone i innowacyjne wyposażenie dla rzeźników. Targi skierowane są do rzeźni i zakładów przetwórstwa mięsnego, jak również hurtowników i detalistów oraz do firm inżynieryjnych, przedstawicieli nauki i instytucji badań naukowych, jak również organizacji branżowych i stowarzyszeń. http://www.meatdays.gr/en/

Targi DAIRY EXPO http://www.dairyexpo.gr  organizowane są, jako impreza towarzysząca targom Meat Days. Targi wyrobów mleczarskich przeznaczone są dla potrzeb przedsiębiorców i handlowców tej branży. Polskie oferty tych dwóch branż są już obecne na greckim rynku.

Po raz trzeci podczas targów MEAT DAYS & DAIRY EXPO odbędą się targi FROZEN FOOD 2016.

W 2015 roku, podczas targów MEAT DAYS and DAIRY EXPO oferty polskich firm cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Dowodem jest stały wzrost eksportu polskiej wołowiny, mleka i przetworów mlecznych. Dlatego, zapraszamy Państwa do udziału w misji gospodarczej do Grecji, która stanowić będzie doskonałą okazję do nawiązania długotrwałych relacji biznesowych, a także znalezienia perspektywicznych partnerów. Na poprzedniej edycji targów w 2015 roku prezentowało się ok. 350 wystawców. Targi odwiedziło ok. 40 tys. osób. Podczas targów będą Państwo mieli możliwość prezentowania własnej oferty handlowej. WPHI zorganizuje także spotkania B2B ze znaczącymi firmami greckimi. Zapewniamy wszelką pomoc związaną z pobytem jak i podczas rozmów biznesowych. W przypadku brakuj możliwości przyjazdu, zapraszamy do nadsyłania na adres naszego Wydziału materiałów promocyjnych, prospektów, katalogów, materiałów na CD i DVD w języku angielskim. Materiały te będziemy dystrybuować bezpłatnie na naszym stoisku. Zapraszamy do udziału w targach!

Szczegóły misji do Aten:

 1. Proponujemy przylot do Aten w czwartek 29 września i powrót w poniedziałek 3 października (w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy niewielkie odstępstwa od podanych terminów).
 2. Koszty uczestnika misji obejmują; ceny biletów lotniczych, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia (ceny hoteli w Atenach nie przewyższają cen hoteli w Polsce. Postaramy się zapewnić nocleg dla przedsiębiorców w cenie nieprzewyższającej normy delegacyjne).
 3. Koszty WPHI Ateny obejmują: koszty związane z organizacją spotkań, tłumaczeń, wynajęcia sal, sprzętu audio-wizualnego, transportu sprzętu itp. podczas targów „MEAT DAYS” o oraz spotkań B2B.

Program misji do Aten:

30 września 2016 r. (piątek)

10.00 - 11.45 Udział w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Targów „MEAT DAYS & DAIRY EXPO & FROZEN FOOD 2015” w Atenach.

11.45 -16.00 - Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

16.00 – 18.00 Udział w Seminarium WPHI Ambasady RP w Atenach „Polish Meat & Dairy", w ramach „„Dni Polskiego Mięsa i Nabiału „Polish Meat & Dairy Days”, dla greckich i polskich przedsiębiorców podczas Międzynarodowych Targów „MEAT DAYS & DAIRY EXPO & FROZEN FOOD 2015” w Atenach (Metropolitan Expo Athens). Ramowy program seminarium:

Występ Zespołu Tańca Ludowego ze Szkoły Polskiej w Atenach

Prezentacja „Polska oferta współpracy w zakresie sektora rolno -spożywczego”.

Prezentacja poszczególnych firm polskich

Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw.

18.00 – 20.00 Konferencja prasowa. Rozmowy B2B na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach

1 października 2016 r. (sobota)

10.00 - 20.00 Udział w Międzynarodowych Targach „MEAT DAYS & DAIRY EXPO & FROZEN FOOD 2016” na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B

Podczas targów: Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw

20.00 Spotkanie z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Grecko – Polskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej oraz z przedsiębiorcami Klubu Polonijnych Przedsiębiorców w Grecji „Agora".

2 października 2016 (niedziela)

9.30 – 10.30 Seminarium "Dostęp do rynku greckiego - możliwości współpracy z Rynkiem Greckim" organizowane przez WPHI Ateny.

10.30 - 14.30 - Udział w Międzynarodowych Targach „MEAT DAYS & DAIRY EXPO & FROZEN FOOD 2015” na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

14.30 – 16.30 Region Attikis - szanse rozwoju (wizyta studyjna).

16.30 – 20.00 Udział w Międzynarodowych „MEAT DAYS & DAIRY EXPO & FROZEN FOOD 2015” na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

Podczas targów: Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw

3 października 2016 (poniedziałek)

10.30 - 14.30 - Spotkania biznesowe uczestników misji z partnerami branżowymi w siedzibie WPHI Ateny oraz w siedzibach firm greckich.

Ponadto, WPHI Ateny zapewnia:

 1. Odbiór uczestników misji z lotniska (w uzasadnionych przypadkach) i pomoc w zakwaterowaniu w Atenach.
 2. Dobór partnerów do rozmów B2B właściwych dla branży, jakie reprezentują uczestnicy misji.
 3. Pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych podczas targów Food Expo. Pozyskanie partnerów do rozmów podczas targów oraz przygotowanie list potencjalnych partnerów.
 4. Pomoc w prezentacji firm i ofert w języku greckim na stoisku WPHI Ateny podczas targów Meat Days oraz podczas Seminarium i spotkań B2B.
 5. Pomoc podczas rozmów biznesowych (pomoc merytoryczna, tłumaczenia).
 6. Wspólną organizację lub pomoc w organizacji seminarium, konferencji, konferencji prasowych.
 7. Oprawę informacyjną dla uczestników misji w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Grecji.
 8. Promocję firmy wśród greckich przedsiębiorców odwiedzających nasza stronę internetową.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Wydziałem. Firmy zainteresowane udziałem w misji proszone są o wypełnienie i przesłanie zwrotne formularza uczestnika.

Serdecznie zapraszamy do Grecji. W przypadku zainteresowania udziałem w organizowanej przez nas misji gospodarczej do Aten, bardzo prosimy o przesłanie ankiety do dnia 15 września 2016 roku.

Aktualności

Nawet prawie 430 tys. zł z unijnych środków na pomoc w koronakryzysie

2020.06.24

Aż 2,5 mld złotych przewidziała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ogłoszonym właśnie naborze „Dotacje na kapitał obrotowy”. Ma być on wsparciem na utrzymanie działalności dla przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

więcej »

Konferencja Urzędu Patentowego RP " - „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

2020.06.24

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji organizowanej przez Urząd Patentowy RP on line „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right