przejdź do zawartości

up

NAMPO Harvest Day

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż WPHI w Johannesburgu (RPA) organizuje stoisko na targach NAMPO Harvest Day. Stoisko ma 20x30 metrów, tj. 600 metrów kwadratowych i będzie w dużej mierze wykorzystane przez firmę Wood-Mizer, która ma swoje zakłady w Kole  http://woodmizer.pl/ Tym niemniej istnieje możliwość wykorzystania części powierzchni przez inne firmy z Polski, które zdecydowałyby się na udział i prezentację w ramach Polskiego Stoiska. /Polski Pawilon/

W dniach 17-20  maja 2016 r. odbędą się w Bothaville, w prowincji Free State, Republika Południowej Afryki, największe targi sektora rolniczego Grain SA's NAMPO Harvest Day. Są to także największa wystawa rolnicza na Półkuli Południowej, odbywająca się od 1967 roku. Grain SA’s NAMPO Harvest Day umożliwia producentom oraz wszystkim zaangażowanym w szeroko rozumiany sektor rolniczy, wymianę doświadczeń i zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz produktami rolniczymi. Uczestnicy mogą także wziąć udział w debatach i panelach dyskusyjnych, spotykać się z ekspertami i praktykami. Unikalna cechą Nampo Harvest Day jest niezwykle szerokie spektrum prezentowanych rozwiązań poczynając od hodowli poprzez uprawy, maszyny rolnicze, nawozy, irygację transport środki chemiczne, nasiona, usługi okołorolnicze, pasze, instytucje finansowe oraz wszelkie praktyczne aspekty. Odwiedzający targi mogą zobaczyć traktory, urządzenia i maszyny do uprawy roli oraz hodowli zwierząt, tj. bydła, drobiu, tuczników, owiec; ja i do produkcji mleka; pojazdy rolnicze, sprzęt nawadniający, pompy, generatory, rozwiązania hydroponiczne i wiele innych.  

Potencjał rolniczy w RPA jest bardzo duży. Zgodnie z ostatnim raportem Banku Światowego „Afrykański rynek rolny i rolno-przemysłowy osiągnie wartość jednego tryliona USD w roku 2030”.  Ze względu na relatywnie wysoki koszty finansowania, niską rentowność gospodarstw w ostatnich latach, tegoroczną suszę, a także rekordowo niski kurs randa do dolara, Republice Południowej Afryki nie jest łatwo zwiększać niski poziom mechanizacji rolnictwa i produkcji rolnej. W RPA na 100 km kw. przypada 13 traktorów, średnia światowa to 200 traktorów; w Wielkiej Brytanii 883 traktory przypadają na 1000 rolników, a w RPA jedynie 2. Prawie 80% przygotowań gruntu pod uprawę opiera się na sile rąk rolników, a użycie zwierząt pociągowych i traktorów stanowi tylko 15%. Africa stanowi region świata, który ma swe potrzeby niemal w każdym sektorze, a możliwości rozwoju na kontynencie afrykańskim są niemal nieograniczone. Problemy i wyzwania w rolnictwie Subsaharyjskim mają charakter cykliczny, tym samym poprawa sytuacji może nastąpić już w przyszłym roku. Jeżeli polski firmy zamierzają zwiększać swoją obecność w Afryce Subsaharyjskiej, odwiedzenie targów NAMPO jest decyzją we właściwym kierunku.

WPHI wraz z firmą Wood-Mizer proponują polskim firmom skorzystanie z możliwości bliższego zapoznania się z możliwościami rozwoju współpracy z firmami południowoafrykańskimi. http://www.grainsa.co.za/pages/nampo/nampo-home

W przypadku, gdy nie będziecie mieli Państwo możliwości odwiedzić targów i skorzystać ze stoiska WPHI, zachęcamy do przesłania do WPHI materiałów reklamujących Państwa produktu, tylko w języku angielskim. Państwa katalogi, filmy promocyjne na nośnikach elektronicznych, prezentacje będą wykorzystane na stoisku do promowania Państwa oferty.

Prosimy o przesłanie materiałów promocyjnych jedynie przesyłką kurierską – Pocztex EMS, DHL, Fed-Ex, etc., pocztę jest zupełnie niewiarygodna, na adres:

Mr Andrzej Krężel
WPHI Johannesburg
Embassy of Poland
56, 6th Street, Houghton, 2198
Johannesburg, RPA

Aktualności

Zaproszenie PAIH - targi - Bauma Conexpo Indie (11.12-14.12) - (materiały promocyjne)

2018.11.19

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2 jest organizatorem stoiska informacyjno – promocyjnego branży „Maszyn i urządzeń” na targach Bauma Conexpo Indie, które będą miały miejsce 11.12-14.12 (więcej informacji o targach: https://www.bcindia.com/)

więcej »

"Eksportuj do Wielkiej Brytanii – innowacyjność i design w opakowaniach", Warszawa.

2018.11.19

Pomimo niepewności związanej z Brexitem, rynek brytyjski nadal jest jednym z najważniejszych kierunków eksportowych dla polskiej gospodarki. Polskie produkty stają się coraz bardziej widoczne na półkach brytyjskich sklepów, a walory dobrej jakości w rozsądnej cenie są zauważane przez brytyjskich konsumentów. Jednak mimo przyjaznego klimatu biznesowego, różnice kulturowe i brak wiedzy o upodobaniach brytyjskich konsumentów powodują, że polscy eksporterzy nie do końca wykorzystują szanse, które ten rynek oferuje. Dotyczy to również przemysłu opakowaniowego, który w

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right