przejdź do zawartości

up

NAMPO Harvest Day

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż WPHI w Johannesburgu (RPA) organizuje stoisko na targach NAMPO Harvest Day. Stoisko ma 20x30 metrów, tj. 600 metrów kwadratowych i będzie w dużej mierze wykorzystane przez firmę Wood-Mizer, która ma swoje zakłady w Kole  http://woodmizer.pl/ Tym niemniej istnieje możliwość wykorzystania części powierzchni przez inne firmy z Polski, które zdecydowałyby się na udział i prezentację w ramach Polskiego Stoiska. /Polski Pawilon/

W dniach 17-20  maja 2016 r. odbędą się w Bothaville, w prowincji Free State, Republika Południowej Afryki, największe targi sektora rolniczego Grain SA's NAMPO Harvest Day. Są to także największa wystawa rolnicza na Półkuli Południowej, odbywająca się od 1967 roku. Grain SA’s NAMPO Harvest Day umożliwia producentom oraz wszystkim zaangażowanym w szeroko rozumiany sektor rolniczy, wymianę doświadczeń i zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz produktami rolniczymi. Uczestnicy mogą także wziąć udział w debatach i panelach dyskusyjnych, spotykać się z ekspertami i praktykami. Unikalna cechą Nampo Harvest Day jest niezwykle szerokie spektrum prezentowanych rozwiązań poczynając od hodowli poprzez uprawy, maszyny rolnicze, nawozy, irygację transport środki chemiczne, nasiona, usługi okołorolnicze, pasze, instytucje finansowe oraz wszelkie praktyczne aspekty. Odwiedzający targi mogą zobaczyć traktory, urządzenia i maszyny do uprawy roli oraz hodowli zwierząt, tj. bydła, drobiu, tuczników, owiec; ja i do produkcji mleka; pojazdy rolnicze, sprzęt nawadniający, pompy, generatory, rozwiązania hydroponiczne i wiele innych.  

Potencjał rolniczy w RPA jest bardzo duży. Zgodnie z ostatnim raportem Banku Światowego „Afrykański rynek rolny i rolno-przemysłowy osiągnie wartość jednego tryliona USD w roku 2030”.  Ze względu na relatywnie wysoki koszty finansowania, niską rentowność gospodarstw w ostatnich latach, tegoroczną suszę, a także rekordowo niski kurs randa do dolara, Republice Południowej Afryki nie jest łatwo zwiększać niski poziom mechanizacji rolnictwa i produkcji rolnej. W RPA na 100 km kw. przypada 13 traktorów, średnia światowa to 200 traktorów; w Wielkiej Brytanii 883 traktory przypadają na 1000 rolników, a w RPA jedynie 2. Prawie 80% przygotowań gruntu pod uprawę opiera się na sile rąk rolników, a użycie zwierząt pociągowych i traktorów stanowi tylko 15%. Africa stanowi region świata, który ma swe potrzeby niemal w każdym sektorze, a możliwości rozwoju na kontynencie afrykańskim są niemal nieograniczone. Problemy i wyzwania w rolnictwie Subsaharyjskim mają charakter cykliczny, tym samym poprawa sytuacji może nastąpić już w przyszłym roku. Jeżeli polski firmy zamierzają zwiększać swoją obecność w Afryce Subsaharyjskiej, odwiedzenie targów NAMPO jest decyzją we właściwym kierunku.

WPHI wraz z firmą Wood-Mizer proponują polskim firmom skorzystanie z możliwości bliższego zapoznania się z możliwościami rozwoju współpracy z firmami południowoafrykańskimi. http://www.grainsa.co.za/pages/nampo/nampo-home

W przypadku, gdy nie będziecie mieli Państwo możliwości odwiedzić targów i skorzystać ze stoiska WPHI, zachęcamy do przesłania do WPHI materiałów reklamujących Państwa produktu, tylko w języku angielskim. Państwa katalogi, filmy promocyjne na nośnikach elektronicznych, prezentacje będą wykorzystane na stoisku do promowania Państwa oferty.

Prosimy o przesłanie materiałów promocyjnych jedynie przesyłką kurierską – Pocztex EMS, DHL, Fed-Ex, etc., pocztę jest zupełnie niewiarygodna, na adres:

Mr Andrzej Krężel
WPHI Johannesburg
Embassy of Poland
56, 6th Street, Houghton, 2198
Johannesburg, RPA

Aktualności

Nawet prawie 430 tys. zł z unijnych środków na pomoc w koronakryzysie

2020.06.24

Aż 2,5 mld złotych przewidziała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ogłoszonym właśnie naborze „Dotacje na kapitał obrotowy”. Ma być on wsparciem na utrzymanie działalności dla przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

więcej »

Konferencja Urzędu Patentowego RP " - „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

2020.06.24

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji organizowanej przez Urząd Patentowy RP on line „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right