przejdź do zawartości

up

Najbliższe wydarzenia: Indie i Arabia Saudyjska

INDIE:Vibrant Gujarat Global Summit i Bengal Global Business Summit

Celem powołanego w 2003 r. Vibrant Gujarat Global Summit było ożywienie tempa inwestycji w tym stanie. Od tamtej pory przekształciło się ono w jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń biznesowych w Indiach. Szczyt w Gujarat jest przykładem wizjonerskiego podejścia do problematyki zrównoważonego rozwoju, zapewnienia spójność polityki i skutecznej promocji inwestycji. VGGS stał się unikalnym forum wymiany pomysłów, dzielenia się wiedzą, badania możliwości biznesowych i poszukiwania partnerów. Centralnym tematem ósmej edycji szczytu, która odbędzie się w dniach 10-13 stycznia 2017 r., jest "Zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny". Wezmą w nim udział szefowie państw i rządów, ministrów, liderzy ze świata biznesu, decydenci wysokiego szczebla, kierownicy instytucji międzynarodowych i akademickich z całego świata.

Podobna idea przyświeca też organizatorom trzeciej już edycji Bengal Global Business Summit, która planowana jest w dniach 20-21 stycznia 2017 r. w Kalkucie. Wydarzenie to skierowane jest do potencjalnych inwestorów oraz podmiotów poszukujących kooperantów. Władze stanowe oferują wiele ułatwień dla prowadzenia działalności gospodarczej i promują Bengal Zachodni jako przyjazne miejsce inwestycji. Ich ambicją jest przekształcenie stanu w centrum produkcyjne o skali światowej. Korytarz przemysłowy Amritsar-Delhi-Kalkuta (AKIC) otwiera nowe perspektywy dla możliwości inwestycyjnych. Szczególną uwagę przykłada się tu do projektów sektora energii odnawialnej (słonecznej i CGD) oraz smart cities.

Zarówno Vibrant Gujarat jak też Bengal Summit oferują uczestnikom:

  • uczestnictwo w spotkaniach kluczowych decydentów, liderów branż, regulatorów i wybitnych akademików z całego świata,
  • udział w dyskusjach między ekspertami reprezentującymi zarówno różne dziedziny sektorowe jak też horyzontalne, a także w specjalistycznych seminariach dotyczących globalnych trendów w gospodarce,
  • udział w platformie dla małych i średnich przedsiębiorstw z udziałem podmiotów z całego świata umożliwiającej poszukiwanie partnerów biznesowych,
  • spotkania B2B i B2G oraz networking,
  • ekskluzywne sesje demo prezentujące najnowsze trendy i technologie, produkty i usługi dla poszczególnych sektorów.

 

Więcej informacji o Szczytach znajdziecie Państwo na stronie https://vibrantgujarat.com/index.htm oraz http://www.bengalglobalsummit.com/overview.php.

ARABIA SAUDYJSKA: Forum Biznesu UE-Rada Współpracy Państw Zatoki (UE - GCC Business Forum)

W dniach 9-10 stycznia 2017 r. w Rijadzie planowana jest 2. edycja Forum Biznesu UE-Rada Współpracy Państw Zatoki (UE- GCC Business Forum).  

Tematy przewodnie Forum:

  • wzmocnienie relacji handlowych UE-RWPZ,
  • inwestycje i BIZ w regionie RWPZ,
  • możliwości inwestycyjne dotyczące PPP i infrastruktury w zakresie transportu, energii i planowania miejskiego.

Obrady skoncentrują się na rozwoju infrastrukturalnym i inwestycjach oraz możliwościach w zakresie przedsięwzięć typu PPP w krajach zatokowych.  Przewidywany jest liczny udział prominentnych przewódców politycznych z sektora państwowego i prywatnego, jak również CEO największych multinarodowych  koncernów.

Więcej informacji nt. Forum (w tym projekt agendy i rejestracja on-line) - dostępnych jest pod następującym adresem internetowym: http://eu-gcc.org/business-for     um/.  W załączeniu przekazujemy folder informacyjny planowanej imprezy. W drugim załączniku znajduje się lista podmiotów z krajów UE zainteresowanych rozszerzaniem kontaktów biznesowych z regionem GCC, które wyraziły wstępnie zainteresowanie udziałem w w/w spotkaniu. Ostatnio dołączyły również   Airbus Group (Francja), Ramboll Group (Dania) i Borealis (Austria).

Dodatkowo informujemy, że impreza odbywać się będzie tuż przed planowanym w dniach 10- 11 stycznia 2017 r. również w Rijadzie, Global Competitiveness Forum 2017, co powinno zapewnić szeroki udział wysokiej rangi uczestników.

 

W razie zapytań, proszę o kontakt.

Agata Czyrsznic-Dobrowolska

Radca ministra

Departament Współpracy Ekonomicznej

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Al. J.Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa

tel. (+48 22) 523 71 82

www.msz.gov.pl

Aktualności

Zaproszenie PAIH - targi - Bauma Conexpo Indie (11.12-14.12) - (materiały promocyjne)

2018.11.19

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2 jest organizatorem stoiska informacyjno – promocyjnego branży „Maszyn i urządzeń” na targach Bauma Conexpo Indie, które będą miały miejsce 11.12-14.12 (więcej informacji o targach: https://www.bcindia.com/)

więcej »

"Eksportuj do Wielkiej Brytanii – innowacyjność i design w opakowaniach", Warszawa.

2018.11.19

Pomimo niepewności związanej z Brexitem, rynek brytyjski nadal jest jednym z najważniejszych kierunków eksportowych dla polskiej gospodarki. Polskie produkty stają się coraz bardziej widoczne na półkach brytyjskich sklepów, a walory dobrej jakości w rozsądnej cenie są zauważane przez brytyjskich konsumentów. Jednak mimo przyjaznego klimatu biznesowego, różnice kulturowe i brak wiedzy o upodobaniach brytyjskich konsumentów powodują, że polscy eksporterzy nie do końca wykorzystują szanse, które ten rynek oferuje. Dotyczy to również przemysłu opakowaniowego, który w

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right