przejdź do zawartości

up

Promocja Polskiej Gospodarki w Algierii

Szanowni Państwo,

Firma AGERON jest wykonawcą Ogólnego Programu Promocji Polskiej Gospodarki na terenie Algierii w 2013 r., realizowanego pod auspicjami Ministerstwa Gospodarki.

Głównym celem Programu jest zwiększenie polskiego eksportu na rynek algierski i promocja polskiej myśli technicznej w Afryce Północnej. Przy okazji sześciu imprez targowych w Algierii w 2013 roku, z których w br. pozostała jeszcze jedna, zaplanowano misje gospodarcze i konferencje branżowe, które umożliwiły poznanie zapotrzebowania tamtejszego rynku na polskie produkty. W ramach misji gospodarczych zaplanowano   spotkania dwustronne pomiędzy polskimi i algierskimi firmami z branży motoryzacyjnej, rolniczej, medycznej, budowlanej i usług na rzecz sektora publicznego. Ponadto zorganizowane zostały dwie misje przyjazdowe przedsiębiorców z Algierii do Polski, które były szansą na nawiązanie bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi kontrahentami.

Projekt jest realizowany w ramach programów promocji ogólnej objętych finansowaniem z poddziałania 6.5.1 POIG projektu systemowego „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych”.

Firma AGERON nieodpłatnie pomaga przedsiębiorcom w przygotowaniu tego wniosku oraz obsługuje kompleksowo ich wyjazd.

Firma Ageron Polska przygotowała kompleksową ofertę uwzględniającą opracowanie wniosku o dofinansowanie, umożliwiającego refundację do 75% poniesionych kosztów. Ponadto oferuje pełną obsługę organizacyjną uwzględniającą zapewnienie biletów lotniczych dla przedstawicieli firmy, zakwaterowania, transportu lokalnego, wynajmu powierzchni wystawienniczej z zabudową i spełnienie wszelkich formalności umożliwiających udział firmy w targach. Na miejscu gwarantuje też wsparcie ze strony naszego pracownika, który będzie do dyspozycji podczas całego wyjazdu. Ageron Polska posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez wystawienniczych.

AGERON Polska organizuje:

1) jeszcze w tym roku – wyjazd na SITP – targi robót publicznych – Algier, 21 – 25 listopada 2013 r. 

SITP w Algierze skupiają  ofertę wystawców krajowych i zagranicznych. Ze względu na dynamiczny rozwój sektora robót publicznych Algierii, zarówno liczba firm uczestniczących, jak i zwiedzających z roku na rok jest coraz większa.

2) w 2014 r. wyjazdy na następujące imprezy:

  • EQUIP AUTO – targi branży motoryzacyjnej – Algier, 3 – 6 marca 2014

EQUIP AUTO to międzynarodowa wystawa urządzeń i usług dla wszystkich pojazdów. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży motoryzacyjnej w Algierii. Skupia producentów, dystrybutorów i warsztaty rynku motoryzacyjnego, którzy poszukują nowych produktów, usług i partnerów. Ostatnia edycja to 250 wystawców na powierzchni 120.000 m², 8500 odwiedzających, w tym 30% z zagranicy, 350 międzynarodowych dziennikarzy.

  •  JUVENÇAL – targi branży kosmetycznej – Oran, 6 – 10 marca 2014

JUVENÇAL to największe targi przemysłu kosmetycznego w Algierii. Odbywają się w nowoczesnym Centre de Convention d’Oran. Targi są miejscem prezentacji i sprzedaży preparatów i sprzętu kosmetycznego.

  • SIEHM – targi branży farmaceutycznej i sprzętu medycznego – Algier, kwiecień 2014

SIEHM to największe targi sprzętu medycznego w Algierii, które odbywają się w kwietniu 2014 w Algierze. Targi są miejscem prezentacji aparatury medycznej, instalacji i urządzeń dla produkcji farmaceutycznej, maszyn pakujących, urządzeń laboratoryjnych, instrumentów analitycznych, laboratoryjnych, badawczych i wielu innych. 

  • BATIMATEC – targi branży budowlanej – Algier, maj 2014

BATIMATEC to międzynarodowe targi budownictwa. Reprezentowane są tutaj wszystkie produkty niezbędne do budowy lub remontu - od sprzętu budowlanego, materiałów budowlanych i materiałów do ogrzewania, wentylacji i inżynierii sanitarnej. Wszystkie główne algierskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa tej branży są obecne na tych targach. 

  • FIA – targi wielobranżowe – Algier, maj/czerwiec 2014

Międzynarodowe Targi Algieru FIA przyciągają wystawców krajowych i wystawców z kilkudziesięciu państw świata z różnych sektorów, m.in. budowlanej, spożywczej, odzieżowej, kosmetycznej. To największa wielobranżowa impreza tego typu w Afryce Północnej, która ma za sobą 45-letnią tradycję. 

Firmy mogą liczyć na refundację 75% poniesionych kosztów kwalifikowanych. Koszt organizacji wyjazdu szacowany jest na ok. 30.000 PLN. 

Termin na złożenie wniosku do Ministerstwa Gospodarki na wszystkie ww. wydarzenia upływa 31 października br. Do 23 października br.  wolę udziału należy zgłosić do firmy  AGERON Polska, która udziela zainteresowanym przedsiębiorcom  wsparcia w przygotowaniu ww. wniosku.

Dodatkowe informacje:

Osoba do kontaktu w firmie AGERON Polska:
Piotr Trzankowski

e-mail: p.trzankowski@ageron.pl
tel.: +48 22 646 42 21 wew. 44

Zapraszamy do współpracy małe i średnie przedsiębiorstwa!

Aktualności

Go to Brand Expo 2020

2020.02.04

Uprzejmie informuję, że w związku z udziałem Polski w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju zostaje wprowadzona dodatkowa możliwość wsparcia działań promocyjnych MŚP.

więcej »

Zaproszenie na wydarzenie "Biznes jutra - czyli jak sharing economy wpływa na nasze codzienne życie"

2020.02.04

Lubelska Fundacja Rozwoju zaprasza na spotkanie podsumowujące realizację projektu „SharEEN” pn. „Biznes jutra - czyli jak sharing economy wpływa na nasze codzienne życie”, które odbędzie się 06 lutego 2020 r. w godz.18.00-20.30 w Zebra Tower, XII p. (Warszawa, ul. Mokotowska 1)

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right