przejdź do zawartości

up

Przasnyska Strefa Aktywności Gospodarczej

Aktualizacja: 30.10.2017

Źródło: Portal Inwestycyjny Powiatu Przasnyskiego

MAPA

Powstała na terenach trawiastego lotniska w Sierakowie. Właścicielem terenów (użytkowanie wieczyste) jest powiat przasnyski, który wykupił je od skarbu państwa. Cały teren Strefy jest objęty aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod działalność produkcyjną, handlową, usługi oraz działalność lotniczą. Teren położony w sąsiedztwie instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej. Wykorzystanie pod inwestycje, składy, bazy itp. Dogodny dojazd – przy drodze krajowej Nr 57 Pułtusk – Bartoszyce.

Największy, kompleksowo uzbrojony i już dostępny dla inwestorów jest teren Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie koło Przasnysza, której otwarcie nastąpiło 1 września 2012 roku. Strefa obejmuje powierzchnię 306 ha. Samorząd powiatowy uzbroił teren we wszelką niezbędną infrastrukturę techniczną: sieć energetyczną o mocy 14 megawatów, oświetlenie, sieć telekomunikacyjną, kanalizację sanitarną i deszczową, wodociągi, drogi wewnętrzne i dojazdowe, ciągi pieszo-rowerowe, a obecnie projektowane jest przyłącze gazowe o ciśnieniu średnim podwyższonym. Koszt wykupu i przygotowania gruntów pod działalność gospodarczą poniesiony przez powiat przasnyski wyniósł dotychczas 60 mln zł. Ok. 85 % kwoty pokryto ze środków Unii Europejskiej.

W skład Strefy wchodzi lotnisko biznesowo – turystyczne o pow. 107 ha, Specjalna Strefa Ekonomiczna – podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o pow. 55 ha oraz ponad 100 działek o powierzchni już od 30 arów do 8 ha, przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod działalność produkcyjną, usługową, handlową.

Nic dziwnego, że pierwsze przetargi na sprzedaż gruntu w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej zakończyły się sporym sukcesem. 46 działek w cenie od 14 do 20 zł za m2 wykupiło 24 inwestorów. Obecnie ogłaszane są następne przetargi. Do sprzedaży pozostaje jeszcze ok. 200 ha gruntów.

W pierwszym roku działalności strefy Starostwo wydało pozwolenia na budowę 15 firmom, z czego 8 rozpoczęło już działalność produkcyjną lub usługową na bazie zakończonych inwestycji prywatnych.

Wyjątkowość przasnyskiej strefy polega także na znakomitym skomunikowaniu, co oszczędza czas i koszty przedsiębiorców. Drogi i tory to już trochę za mało. Tutaj na negocjacje wprost do fabryki można przyjechać, ale można też przylecieć i odlecieć z przyległego do fabryk pasa lotniska. Takie usytuowanie znakomicie zwiększa efektywność zarządzania i wdrażania innowacyjnych technologii.

Oferty inwestycyjne: http://investareas.pl/pl/oferty-inwestycyjne.html

Film promujący - Marszałek Adam Struzik poleca

Film promujący - Powiat Przasnyski - inwestuj z sukcesem!

Aktualności

Zaproszenie do udziału w Misji Gospodarczej do RPA i Botswany, 21-26 lipca 2019

2019.06.10

Szanowni Państwo, Zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej do Republiki Południowej Afryki (Johannesburg, Pretoria) i do Botswany (Gabarone), która odbędzie się w dniach 21-26 lipca 2019.

więcej »

Zaproszenie na Forum Gospodarcze Polska – Tunezja, 17 czerwca 2019 r.

2019.06.10

Szanowni Państwo, Krajowa Izba Gospodarcza i Ambasada Tunezji w Warszawie zapraszają do udziału w Forum Gospodarczym Polska – Tunezja w dniu 17 czerwca 2019 r. z udziałem delegacji biznesu tunezyjskiego oraz przedstawicieli Izby Przemysłowo-Handlowej Regionu Centre (CCIC) i Tunezyjskiego Centrum Promocji

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right