przejdź do zawartości

up

Relacja z misji gospodarczej do Moskwy (Rosja)

W ramach realizacji Projektu pn. „Mazowsze – promocja gospodarcza serca Polski” w dniach 17-20 września 2013 r. odbyła się misja gospodarcza mazowieckich przedsiębiorców do Moskwy. Na czele misji gospodarczej stanęli: Pan Leszek Ruszczyk - Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego oraz Pan Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. W przedsięwzięciu brało udział 11 przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej.

Celem przedsięwzięcia było stworzenie mazowieckim przedsiębiorcom możliwości nawiązania współpracy gospodarczej oraz kontaktów biznesowych, a także przybliżenie charakterystyki gospodarczej rynku rosyjskiego. Program misji zakładał spotkania biznesowe i rozmowy B2B, pomiędzy przedsiębiorcami mazowieckimi a rosyjskimi, spotkania z ekspertami rynku rosyjskiego w Ambasadzie RP w Moskwie a także udział w targach World Food 2013.

Pierwszego dnia misji wszyscy uczestnicy misji udali się na spotkania matchmakingowe organizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Moskwie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 firm z Polski i ok. 80 przedstawicieli rosyjskiego biznesu, zaproszonych do udziału przez WPHI. Podczas spotkań matchmakingowych mazowieccy przedsiębiorcy mieli okazję prowadzić bezpośrednie rozmowy z rosyjskimi firmami potencjalnie zainteresowanymi mazowieckimi produktami.

Drugi dzień misji gospodarczej został w całości poświęcony wizytacji targów World Food 2013. Uczestnicy misji mogli wyszukać potencjalnych partnerów do rozmów, zaprezentować ofertę swojej firmy na stoisku targowym Mazowsza, odwiedzić stoiska innych firm na targach. Odbywały się także zaplanowane wcześniej spotkania B2B.

Trzeciego dnia misji (19 września 2013 r.) w Ambasadzie RP w Moskwie odbyło się spotkanie z ekspertami rynku rosyjskiego. Poza przedstawicielami misji gospodarczej w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Ambasady RP, firma prawnicza Stepanovski Papakul & Partners, przedstawiciel generalny firmy celniczej, firma Alfa – Inform Group of Companies, przedstawiciele Polskiego Klubu Biznesu oraz przedstawiciele Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.

Przedstawiciele Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji zaprezentowali działalność wydziału, a także przedstawili szczegółowe informacje nt. Rosji. Podczas spotkania poruszone zostały również następujące tematy: w jaki sposób należy sprawdzać kontrahenta rosyjskiego; jakich dokumentów można wymagać celem potwierdzenia prowadzonej przez niego działalności oraz na co należy zwracać szczególną uwagę, a czego należy unikać; ograniczenia celne towarów polskich na terenie Rosji; dobre praktyki prowadzenia biznesu; sprawdzanie bezpieczeństwa kontraktu oraz metody obrony marki na rynku rosyjskim.

Przedstawiciele Polskiego Klubu Biznesu zaoferowali swoją pomoc w poszukiwaniu partnerów, przekazaniu potrzebnych informacji, porad, wskazania kancelarii prawnych, rekomendowaniu kontaktów, a także przekazania porad praktycznych od osób prowadzących już z sukcesem działalność na terenie Rosji.

Po prezentacjach prowadzona była dalsza dyskusja nt. możliwości wejścia z mazowieckimi produktami na rynek rosyjski, znalezienia potencjalnych partnerów biznesowych, a także wskazane zostały przykłady dobrych, ale też i złych praktyk funkcjonowania na rosyjskim rynku.

 

Aktualności

Stoisko narodowe na targach MIPIM w Cannes

2018.12.12

Zapraszamy do udziału w stoisku narodowym na Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji (MIPIM 2019). Zgłoszenia przyjmujemy do 8 stycznia 2019 r. Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji (MIPIM 2019) są jednym z najbardziej prestiżowych targów skierowanych do inwestorów zainteresowanych rynkiem nieruchomości na świecie.

więcej »

Warsztaty "Zasada wzajemnego uznawania w swobodnym przepływie towarów"

2018.12.05

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii serdecznie zapraszamy na warsztaty dotyczące zasady wzajemnego uznawania w swobodnym przepływie towarów, które odbędą się w dniu 17 grudnia 2018 r. w godz. 9:30-14:00 w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Pl. Trzech Krzyży 3/5, Warszawa.

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right