przejdź do zawartości

up

Relacja z targów ProdExpo (Kijów)

W ramach realizacji Projektu pn. „Mazowsze – promocja gospodarcza serca Polski” w dniach 10-12 kwietnia 2013 r. zorganizowany został udział mazowieckich przedsiębiorców w XIX Międzynarodowego Forum Przemysłu Spożywczego i Opakowaniowego PRODEXPO 2013. Beneficjentem Projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. W przedsięwzięciu brało udział 9 przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej, reprezentujących producentów i przetwórców produktów warzywno owocowych, mięs i wędlin, ekologicznych słodyczy, makaronów i innych produktów spożywczych. Z ramienia mazowieckiego samorządu obecny był Pan Wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz dwóch pracowników Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.

W targach każdego roku uczestniczy ponad 200 przedsiębiorstw ukraińskich i zagranicznych, a odwiedza je około 15 tys. gości. Służą one zapoznaniu specjalistów z nowościami branżowymi, promocjami produkcyjnymi na rynku lokalnym i światowym. Ważnym aspektem jest również umocnienie związków pozaekonomicznych między uczestnikami oraz budowanie zainteresowania inwestycjami w krajowe projekty. Targi to także forum biznesu, które daje możliwość zaprezentowania swojej produkcji grupie branżowych klientów.

Przedsiębiorcy w ramach uczestnictwa w targach mieli możliwość prezentacji swoich towarów i usług na wspólnym stoisku Mazowsza będącego częścią polskiej wyspy na której obecne były również firmy i przedstawiciele samorządu z Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Pierwszy dzień targów był Dniem Polskim w którym prócz wystawców polskich uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele branży spożywczej oraz pozostałych stoisk. O godzinie 13 nastąpiło oficjalne otwarcie Dni Mazowsza przez Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego - Pana Leszka Ruszczyka, Radcę - Ministra WPHI Ambasady RP w Kijowie - Pana Andrzeja Grabowskiego i Dyrektora Generalnego Kijowskiego Międzynarodowego Kontraktowego Jarmarku. Po oficjalnym otwarciu „Dni Mazowsza”, organizatorzy zaprezentowali multimedialne materiały promujące województwo, a potem zaprosili gości na poczęstunek regionalnych przysmaków i napojów.

W przemówieniu wicemarszałek Leszek Ruszczyk podkreślił, że uczestnictwo województwa mazowieckiego w Międzynarodowych Targach „PRODEXPO” oraz spotkaniach gospodarczych daje okazję do nawiązania kontaktów handlowych oraz zapoznania z możliwościami eksportu produktów spożywczych, którymi możemy się pochwalić. Dodał również, że takie przedsięwzięcia są szansą do poszerzenia wiedzy o aktualnie panujących trendach w przetwórstwie i produkcji.

Drugiego dnia odbyły się spotkania bezpośrednie - B2B mazowieckich firm z dużymi sieciami handlowymi na Ukrainie oraz prezentacja produktów w ramach stoiska. Ostatni trzeci dzień targowy również był okazją do prezentacji produktów i nawiązywania kontaktów w trakcie obecności na stoisku.

W rozmowach podsumowujących, po zakończeniu Targów zarówno mazowieccy wystawcy jak i Pan Wicemarszałek ocenili organizację udziału w nich pozytywnie.

Aktualności

Spotkanie gospodarcze dot. współpracy z Republiką Demokratyczną Konga, 24 kwietnia 2019 r.

2019.04.12

Szanowni Państwo, W nawiązaniu do przesłanego zaproszenia do udziału w Misji gospodarczej do Senegalu, która odbędzie się w dniach 19-22 maja br, wszystkich zainteresowanych udziałem w tym przedsięwzięciu prosimy o przeslanie do nas potwierdzenia udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia on line w terminie do 15 kwietnia br.

więcej »

Spotkanie gospodarcze dot. współpracy z Republiką Demokratyczną Konga, 24 kwietnia 2019 r.

2019.04.12

Szanowni Państwo, W związku z wizytą w Polsce delegacji z Republiki Demokratycznej Konga pod przewodnictwem Dyrektor Generalnej Agencji ds. Inwestycji (ANAPI), Krajowa Izba Gospodarcza oraz Ambasada Demokratycznej Republiki Konga w Warszawie, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Minis

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right