przejdź do zawartości

up

Relacja z targów ProdExpo (Kijów)

W ramach realizacji Projektu pn. „Mazowsze – promocja gospodarcza serca Polski” w dniach 10-12 kwietnia 2013 r. zorganizowany został udział mazowieckich przedsiębiorców w XIX Międzynarodowego Forum Przemysłu Spożywczego i Opakowaniowego PRODEXPO 2013. Beneficjentem Projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. W przedsięwzięciu brało udział 9 przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej, reprezentujących producentów i przetwórców produktów warzywno owocowych, mięs i wędlin, ekologicznych słodyczy, makaronów i innych produktów spożywczych. Z ramienia mazowieckiego samorządu obecny był Pan Wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz dwóch pracowników Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.

W targach każdego roku uczestniczy ponad 200 przedsiębiorstw ukraińskich i zagranicznych, a odwiedza je około 15 tys. gości. Służą one zapoznaniu specjalistów z nowościami branżowymi, promocjami produkcyjnymi na rynku lokalnym i światowym. Ważnym aspektem jest również umocnienie związków pozaekonomicznych między uczestnikami oraz budowanie zainteresowania inwestycjami w krajowe projekty. Targi to także forum biznesu, które daje możliwość zaprezentowania swojej produkcji grupie branżowych klientów.

Przedsiębiorcy w ramach uczestnictwa w targach mieli możliwość prezentacji swoich towarów i usług na wspólnym stoisku Mazowsza będącego częścią polskiej wyspy na której obecne były również firmy i przedstawiciele samorządu z Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Pierwszy dzień targów był Dniem Polskim w którym prócz wystawców polskich uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele branży spożywczej oraz pozostałych stoisk. O godzinie 13 nastąpiło oficjalne otwarcie Dni Mazowsza przez Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego - Pana Leszka Ruszczyka, Radcę - Ministra WPHI Ambasady RP w Kijowie - Pana Andrzeja Grabowskiego i Dyrektora Generalnego Kijowskiego Międzynarodowego Kontraktowego Jarmarku. Po oficjalnym otwarciu „Dni Mazowsza”, organizatorzy zaprezentowali multimedialne materiały promujące województwo, a potem zaprosili gości na poczęstunek regionalnych przysmaków i napojów.

W przemówieniu wicemarszałek Leszek Ruszczyk podkreślił, że uczestnictwo województwa mazowieckiego w Międzynarodowych Targach „PRODEXPO” oraz spotkaniach gospodarczych daje okazję do nawiązania kontaktów handlowych oraz zapoznania z możliwościami eksportu produktów spożywczych, którymi możemy się pochwalić. Dodał również, że takie przedsięwzięcia są szansą do poszerzenia wiedzy o aktualnie panujących trendach w przetwórstwie i produkcji.

Drugiego dnia odbyły się spotkania bezpośrednie - B2B mazowieckich firm z dużymi sieciami handlowymi na Ukrainie oraz prezentacja produktów w ramach stoiska. Ostatni trzeci dzień targowy również był okazją do prezentacji produktów i nawiązywania kontaktów w trakcie obecności na stoisku.

W rozmowach podsumowujących, po zakończeniu Targów zarówno mazowieccy wystawcy jak i Pan Wicemarszałek ocenili organizację udziału w nich pozytywnie.

Aktualności

Zaproszenie PAIH - targi Sydney International Boat Show, 2-6.08.2018 r. - materiały promocyjne

2018.06.15

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2 jest organizatorem stoiska informacyjno – promocyjnego branży jachtów i łodzi na targach Sydney International Boat Show (2-6.08.2018 r.)

więcej »

Zaproszenie na Polsko-Jordańskie Forum Biznesu

2018.06.15

Szanowni Państwo, Krajowa Izba Gospodarcza, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zapraszają na „Polsko-Jordańskie Forum Biznesu” z okazji misji gospodarczej Jordan European Business Association (JEBA) do Polski. Forum odbędzie się w dniu 28 czerwca 2018 r. godz. 10:00 –

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right