przejdź do zawartości

up

SIAL China 2014

Międzynarodowe targi SIAL China. 2014, które odbywały się w Szanghaju, Chiny  w dniach 13-15 maja 2014 r. były kolejnym wydarzeniem targowym zrealizowanym w ramach Projektu pn. „Mazowsze – promocja gospodarcza serca Polski”. Beneficjentem projektu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a Wykonawcą Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.

W ramach tego wydarzenia został zorganizowany udział przedsiębiorców z Mazowsza z branży rolno-spożywczej :

  • Rajpol Sp. z o.o. – owoce
  • Zakład Spożywczy Malwa – pieczywo, ciastka ekologiczne
  • Ewelina Sp. z o.o. – owoce
  • Bogutti Sp. z o.o. – słodycze
  • Milkiland Sp. z o.o. – nabiał oraz mleko w proszku
  • Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców "Nasz Sad" - owoce

Targi SIAL China, które w roku 2014 zorganizowane zostały po raz 15, to najważniejsze wydarzenie targowej w Azji w ramach branży rolno-spożywczej. W tym roku na halach targowych o powierzchni 96 000 m2 zgromadzonych zostało 2 385 wystawców, co stanowi przyrost o 11% w stosunku do roku poprzedniego. Mazowieccy przedsiębiorcy mieli szansę zaprezentować swoje produkty niespełna 50 000 wizytatorom.

Spośród 25 kategorii produktów prezentowanych podczas targów, największą popularnością cieszyły się następujące produkty: mięsa, produkty premium dla smakoszy, herbaty i kawy, owoce i warzywa, czekolady, jedzenie halal, przyprawy, produkty w puszkach, mrożonki, produkty mleczne, żywności ekologiczna, opakowania, owoce morza, słodycze i przekąski, oliwa z oliwek, wina.

Celem organizacji stoiska Mazowsza było stworzenie mazowieckim przedsiębiorcom możliwości prezentacji swoich produktów, nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami oraz promocja mazowieckich marek oraz produktów. Ponadto poprzez m.in. prezentacje multimedialne oraz obecność pracowników Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., w ramach stoiska prowadzona była promocja gospodarcza Mazowsza, jako regionu ekologicznego i przyjaznego inwestorom.

Dzięki wsparciu II Sekretarza Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Szanghaju Pana Adama Ryszkowskiego oraz pracownika WPHI Pana Mateusza Dawidowskiego,  przedsiębiorcy zgromadzeni na mazowieckim stoisku mieli możliwość poznania specyfiki rynku chińskiego, możliwości nawiązania współpracy z partnerami z Chin oraz zagrożeń związanych z owymi działaniami. W ramach odbywających się targów SIAL, zorganizowane zostały przez WPHI spotkania stolikowe dla przedsiębiorstw polskich oraz chińskich w sali konferencyjnej mieszczącej się w hali targowej. Ponadto w dniu 14 maja 2014r. WPHI zorganizowało kolejne spotkanie B2B wraz z częścią seminaryjną oraz poczęstunkiem, w sali hotelowej w The Bund Hotel. W spotkaniu tym uczestniczyli przedsiębiorcy z Mazowsza, a także wystawcy z pozostałych polskich stoisk. Łącznie Polskę reprezentowały 43 firmy.

Minister Rolnictwa Pan Marek Sawicki przebywający z wizytą w Chinach wraz z Panią Konsul Blanką Gołębiowską odwiedzili targi SIAL CHINA, w tym stoisko Mazowsza.

W ramach projektu "Mazowsze  - promocja gospodarcza serca Polski" , mazowieckim przedsiębiorcom zrekrutowanym na to wydarzenie, zapewniono obecność na mazowieckim stoisku, transport targowych eksponatów , zapewniono obecność tłumacza zakwaterowanie podczas targów.

Aktualności

ReaktorX Info Session

2019.02.13

ReaktorX uruchomił rekrutację do akceleratora dla startupów na wczesnym etapie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co mogą dla Ciebie zrobić, wpadnij na sesję info 5 batcha :) Wyklikaj wejściówkę: https://reaktorxinfosessionb5.evenea.pl/

więcej »

Zaproszenia firm do udziału w misji gospodarczej komisarza UE Karmenu Vella w Meksyku

2019.02.13

Szanowni Państwo, Karmenu Vella (KV), komisarz ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa w Komisji Europejskiej - za pośrednictwem Ambasadora DEL UE w Meksyku - przekazał zaproszenie skierowane do firm z UE, aby przyłączyły się do misji dot. gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), którą zrealizuje w

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right