przejdź do zawartości

up

SIAL China 2014

Międzynarodowe targi SIAL China. 2014, które odbywały się w Szanghaju, Chiny  w dniach 13-15 maja 2014 r. były kolejnym wydarzeniem targowym zrealizowanym w ramach Projektu pn. „Mazowsze – promocja gospodarcza serca Polski”. Beneficjentem projektu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a Wykonawcą Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.

W ramach tego wydarzenia został zorganizowany udział przedsiębiorców z Mazowsza z branży rolno-spożywczej :

  • Rajpol Sp. z o.o. – owoce
  • Zakład Spożywczy Malwa – pieczywo, ciastka ekologiczne
  • Ewelina Sp. z o.o. – owoce
  • Bogutti Sp. z o.o. – słodycze
  • Milkiland Sp. z o.o. – nabiał oraz mleko w proszku
  • Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców "Nasz Sad" - owoce

Targi SIAL China, które w roku 2014 zorganizowane zostały po raz 15, to najważniejsze wydarzenie targowej w Azji w ramach branży rolno-spożywczej. W tym roku na halach targowych o powierzchni 96 000 m2 zgromadzonych zostało 2 385 wystawców, co stanowi przyrost o 11% w stosunku do roku poprzedniego. Mazowieccy przedsiębiorcy mieli szansę zaprezentować swoje produkty niespełna 50 000 wizytatorom.

Spośród 25 kategorii produktów prezentowanych podczas targów, największą popularnością cieszyły się następujące produkty: mięsa, produkty premium dla smakoszy, herbaty i kawy, owoce i warzywa, czekolady, jedzenie halal, przyprawy, produkty w puszkach, mrożonki, produkty mleczne, żywności ekologiczna, opakowania, owoce morza, słodycze i przekąski, oliwa z oliwek, wina.

Celem organizacji stoiska Mazowsza było stworzenie mazowieckim przedsiębiorcom możliwości prezentacji swoich produktów, nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami oraz promocja mazowieckich marek oraz produktów. Ponadto poprzez m.in. prezentacje multimedialne oraz obecność pracowników Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., w ramach stoiska prowadzona była promocja gospodarcza Mazowsza, jako regionu ekologicznego i przyjaznego inwestorom.

Dzięki wsparciu II Sekretarza Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Szanghaju Pana Adama Ryszkowskiego oraz pracownika WPHI Pana Mateusza Dawidowskiego,  przedsiębiorcy zgromadzeni na mazowieckim stoisku mieli możliwość poznania specyfiki rynku chińskiego, możliwości nawiązania współpracy z partnerami z Chin oraz zagrożeń związanych z owymi działaniami. W ramach odbywających się targów SIAL, zorganizowane zostały przez WPHI spotkania stolikowe dla przedsiębiorstw polskich oraz chińskich w sali konferencyjnej mieszczącej się w hali targowej. Ponadto w dniu 14 maja 2014r. WPHI zorganizowało kolejne spotkanie B2B wraz z częścią seminaryjną oraz poczęstunkiem, w sali hotelowej w The Bund Hotel. W spotkaniu tym uczestniczyli przedsiębiorcy z Mazowsza, a także wystawcy z pozostałych polskich stoisk. Łącznie Polskę reprezentowały 43 firmy.

Minister Rolnictwa Pan Marek Sawicki przebywający z wizytą w Chinach wraz z Panią Konsul Blanką Gołębiowską odwiedzili targi SIAL CHINA, w tym stoisko Mazowsza.

W ramach projektu "Mazowsze  - promocja gospodarcza serca Polski" , mazowieckim przedsiębiorcom zrekrutowanym na to wydarzenie, zapewniono obecność na mazowieckim stoisku, transport targowych eksponatów , zapewniono obecność tłumacza zakwaterowanie podczas targów.

Aktualności

Zaproszenie do udziału w Misji Gospodarczej do RPA i Botswany, 21-26 lipca 2019

2019.06.10

Szanowni Państwo, Zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej do Republiki Południowej Afryki (Johannesburg, Pretoria) i do Botswany (Gabarone), która odbędzie się w dniach 21-26 lipca 2019.

więcej »

Zaproszenie na Forum Gospodarcze Polska – Tunezja, 17 czerwca 2019 r.

2019.06.10

Szanowni Państwo, Krajowa Izba Gospodarcza i Ambasada Tunezji w Warszawie zapraszają do udziału w Forum Gospodarczym Polska – Tunezja w dniu 17 czerwca 2019 r. z udziałem delegacji biznesu tunezyjskiego oraz przedstawicieli Izby Przemysłowo-Handlowej Regionu Centre (CCIC) i Tunezyjskiego Centrum Promocji

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right