przejdź do zawartości

up

SIAL MIDDLE EAST 2014

W dniach 24-26 listopada 2014 roku w Abu Dhabi National Exhibition Centre, zorganizowane zostały po raz piąty targi SIAL MIDDLE EAST. Targi te są miejscem spotkań producentów i dostawców żywności z całego świata z odbiorcami z krajów całej Zatoki Perskiej. Po raz pierwszy Mazowsze wzięło udział w tym wydarzeniu jako wystawca wraz z 11 mazowieckimi przedsiębiorcami w charakterze podwystawców:

 • Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców Nasz  Sad
 • SWEET BRANDS Sp. z o.o.
 • Grupa producentów Fruit Logistics
 • Malwa
 • Przetwórstwo Spożywcze i Handel A-Grosik Jacek Wołkowicz
 • Bogutti Sp. z o.o.
 • PPH Ewa Bis
 • Ostrowia Sp. z o.o.
 • Gospodarstwo Sadownicze Monika Bankiewicz
 • Speed Trade Sp. z o.o.
 • Grupy Producentów Warzyw Szklarniowych VEGAPOL

Obecność na targach zorganizowana została w ramach realizacji projektu "Mazowsze  - promocja gospodarcza serca Polski" którego beneficjentem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a wykonawcą Agencja Rozwoju Mazowsza SA.  Projekt ten współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. W ramach pomocy de minimis, przedsiębiorcom zapewniono możliwość prezentacji produktów, transport eksponatów, obsługę tłumaczeniową oraz zakwaterowania podczas dni targowych. Na Mazowieckim stoisku oprócz oferty prezentowanej przez podwystawców, dokonano prezentacji atrakcyjności inwestycyjnej Mazowsza, jako regionu przyjaznego dla przedsiębiorców z branży rolno - spożywczej, producentów rolnych i nowych technologii poprzez prezentacje multimedialne oraz poprzez dystrybucję publikacji o naszym regionie. Na stoisku odbywały się także prezentacje kulinarne w ramach których zwiedzających mieli możliwość spróbowania oraz poznania przepisów przygotowania specjałów kuchni mazowieckiej.

Mazowieckie stoisko o powierzchni niespełna 100 m2 usytuowane było w sąsiedztwie polskich stoisk, które wraz z naszym stoiskiem cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających targi. W dniu 24 listopada nasze stoisko zaszczycił swą obecnością Minister Rolnictwa Pan Marek Sawicki w towarzystwie wicepremiera ZEA pełniącego obowiązki ministra prezydenta i szefa  Abu Dhabi Food Control Authority - Mansour bin Zayed Al Nahyan.

Wśród 1 000 wystawców, oprócz firm Zjednoczonych Emiratów Arabskich, znaleźli się m.in. przedstawiciele Chin, Egiptu, Gruzji, Indonezji, Litwy, Maroka, Polski, Portugalii oraz USA.

Aktualności

Stoisko narodowe na targach MIPIM w Cannes

2018.12.12

Zapraszamy do udziału w stoisku narodowym na Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji (MIPIM 2019). Zgłoszenia przyjmujemy do 8 stycznia 2019 r. Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji (MIPIM 2019) są jednym z najbardziej prestiżowych targów skierowanych do inwestorów zainteresowanych rynkiem nieruchomości na świecie.

więcej »

Warsztaty "Zasada wzajemnego uznawania w swobodnym przepływie towarów"

2018.12.05

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii serdecznie zapraszamy na warsztaty dotyczące zasady wzajemnego uznawania w swobodnym przepływie towarów, które odbędą się w dniu 17 grudnia 2018 r. w godz. 9:30-14:00 w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Pl. Trzech Krzyży 3/5, Warszawa.

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right