przejdź do zawartości

up

SIAL MIDDLE EAST 2014

W dniach 24-26 listopada 2014 roku w Abu Dhabi National Exhibition Centre, zorganizowane zostały po raz piąty targi SIAL MIDDLE EAST. Targi te są miejscem spotkań producentów i dostawców żywności z całego świata z odbiorcami z krajów całej Zatoki Perskiej. Po raz pierwszy Mazowsze wzięło udział w tym wydarzeniu jako wystawca wraz z 11 mazowieckimi przedsiębiorcami w charakterze podwystawców:

 • Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców Nasz  Sad
 • SWEET BRANDS Sp. z o.o.
 • Grupa producentów Fruit Logistics
 • Malwa
 • Przetwórstwo Spożywcze i Handel A-Grosik Jacek Wołkowicz
 • Bogutti Sp. z o.o.
 • PPH Ewa Bis
 • Ostrowia Sp. z o.o.
 • Gospodarstwo Sadownicze Monika Bankiewicz
 • Speed Trade Sp. z o.o.
 • Grupy Producentów Warzyw Szklarniowych VEGAPOL

Obecność na targach zorganizowana została w ramach realizacji projektu "Mazowsze  - promocja gospodarcza serca Polski" którego beneficjentem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a wykonawcą Agencja Rozwoju Mazowsza SA.  Projekt ten współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. W ramach pomocy de minimis, przedsiębiorcom zapewniono możliwość prezentacji produktów, transport eksponatów, obsługę tłumaczeniową oraz zakwaterowania podczas dni targowych. Na Mazowieckim stoisku oprócz oferty prezentowanej przez podwystawców, dokonano prezentacji atrakcyjności inwestycyjnej Mazowsza, jako regionu przyjaznego dla przedsiębiorców z branży rolno - spożywczej, producentów rolnych i nowych technologii poprzez prezentacje multimedialne oraz poprzez dystrybucję publikacji o naszym regionie. Na stoisku odbywały się także prezentacje kulinarne w ramach których zwiedzających mieli możliwość spróbowania oraz poznania przepisów przygotowania specjałów kuchni mazowieckiej.

Mazowieckie stoisko o powierzchni niespełna 100 m2 usytuowane było w sąsiedztwie polskich stoisk, które wraz z naszym stoiskiem cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających targi. W dniu 24 listopada nasze stoisko zaszczycił swą obecnością Minister Rolnictwa Pan Marek Sawicki w towarzystwie wicepremiera ZEA pełniącego obowiązki ministra prezydenta i szefa  Abu Dhabi Food Control Authority - Mansour bin Zayed Al Nahyan.

Wśród 1 000 wystawców, oprócz firm Zjednoczonych Emiratów Arabskich, znaleźli się m.in. przedstawiciele Chin, Egiptu, Gruzji, Indonezji, Litwy, Maroka, Polski, Portugalii oraz USA.

Aktualności

Spotkanie gospodarcze dot. współpracy z Republiką Demokratyczną Konga, 24 kwietnia 2019 r.

2019.04.12

Szanowni Państwo, W nawiązaniu do przesłanego zaproszenia do udziału w Misji gospodarczej do Senegalu, która odbędzie się w dniach 19-22 maja br, wszystkich zainteresowanych udziałem w tym przedsięwzięciu prosimy o przeslanie do nas potwierdzenia udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia on line w terminie do 15 kwietnia br.

więcej »

Spotkanie gospodarcze dot. współpracy z Republiką Demokratyczną Konga, 24 kwietnia 2019 r.

2019.04.12

Szanowni Państwo, W związku z wizytą w Polsce delegacji z Republiki Demokratycznej Konga pod przewodnictwem Dyrektor Generalnej Agencji ds. Inwestycji (ANAPI), Krajowa Izba Gospodarcza oraz Ambasada Demokratycznej Republiki Konga w Warszawie, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Minis

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right