przejdź do zawartości

up

SIAL Paris 2014

W dniach 19-23 października 2014 roku w Paryżu (Francja) odbyła się szczególna, 50. edycja targów SIAL, stanowiących jedną z najważniejszych międzynarodowych wystaw sektora rolno-spożywczego. Targi zostały zorganizowane na terenie Parc des Expositions de Paris-Nord-Villepinte Allée des Erables, Villepinte 93420, Ile-de-France.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach Projektu Kluczowego Samorządu Województwa Mazowieckiego współfinansowanego ze środków EFRR w ramach RPO WM 2007 -2013 Priorytet I: Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu, Działanie 1.7: Promocja gospodarcza oraz ze środków budżetu państwa pn.: „Mazowsze – promocja gospodarcza serca Polski”. Agencja Rozwoju Mazowsza zorganizowała mazowieckie stoisko promujące region oraz jego atrakcyjność turystyczną poprzez udział 11 firm z regionu:

 • Grupa Producentów Szklarniowych VEGAPOL Sp. z o.o.
 • Ostrowia Sp. z o.o.
 • Fruit Logistic Sp. z o.o.
 • Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców “Nasz Sad”
 • Gospodarstwo Sadownicze Monika Bankiewicz
 • Speed Trade Sp. z o.o.
 • A-grosik Przetwórstwo Spożywcze I Handel Jacek Wołkowicz
 • Sweet Brands Sp. z o.o.
 • PPH „Ewa Bis” Sp. z o.o.
 • „Malwa” Lech Bartold
 • Bogutti Sp. z o.o.

Firmy te otrzymały pomoc de minimis w formie: zakwaterowania w Paryżu oraz powierzchni wystawowej (łączna powierzchnia stoiska wynosiła 48,65 metrów kwadratowych).

Tegoroczna edycja targów przyciągnęła przedstawicieli przedsiębiorstw z branży spożywczej z 200 krajów, 6 500 wystawców ze 105 krajów, 120 oficjalnych delegacji. Ilość odwiedzających wystawę przekroczyła 150 000 osób. Wystawa była miejscem ponad 200 konferencji i debat, stając się platformą wymiany informacji oraz doświadczeń w obszarze projektów innowacyjnych.

Celem przedsięwzięcia było stworzenie mazowieckim przedsiębiorcom możliwości nawiązania współpracy gospodarczej i kontaktów biznesowych. Udział w targach był również szansą do zaprezentowania swojej oferty, a poprzez to do pozyskania nowych klientów i przedstawienia walorów branży rolno-spożywczej działającej na Mazowszu szerszemu gronu odbiorców.

W trakcie wydarzenia dużym zainteresowaniem, zwłaszcza odwiedzających indywidualnych, cieszyły się tematyczne przewodniki turystyczne prezentujące ofertę rekreacyjno – turystyczną regionu, które wydane były w języku angielskim oraz anglojęzyczne materiały mazowieckich firm.

Przedsiębiorcy ocenili udział w wydarzeniu pozytywnie – jak wynika z ankiet wypełnionych przez nich po targach. Uczestnictwo w targach dało im możliwość wyszukania potencjalnych partnerów do rozmów, zaprezentowanie swej oferty na stoisku targowym Mazowsza, a także odwiedzenia stoisk innych firm na targach – zapoznania się z ofertą partnerów i konkurencji. Jednocześnie podczas targów realizowane były założenia Projektu:. „Promocja gospodarcza województwa mazowieckiego” oraz przedstawienie go jako regionu nowoczesnego, ekologicznego oraz atrakcyjnego jako partnera handlowego.

Targi SIAL są wydarzeniem w którym warto brać udział w przyszłości, gdyż co roku, od wielu lat gromadzi ono najważniejszych graczy sektora rolno-spozywczego, daje możliwość krajom, regionom zaistnieć, wypromować się, dotrzeć do klientów detalicznych – indywidualnych, firmom - nawiązać kontakty z parterami, klientami biznesowymi, przyjrzeć się działaniom konkurencji.

Aktualności

ReaktorX Info Session

2019.02.13

ReaktorX uruchomił rekrutację do akceleratora dla startupów na wczesnym etapie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co mogą dla Ciebie zrobić, wpadnij na sesję info 5 batcha :) Wyklikaj wejściówkę: https://reaktorxinfosessionb5.evenea.pl/

więcej »

Zaproszenia firm do udziału w misji gospodarczej komisarza UE Karmenu Vella w Meksyku

2019.02.13

Szanowni Państwo, Karmenu Vella (KV), komisarz ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa w Komisji Europejskiej - za pośrednictwem Ambasadora DEL UE w Meksyku - przekazał zaproszenie skierowane do firm z UE, aby przyłączyły się do misji dot. gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), którą zrealizuje w

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right