przejdź do zawartości

up

SIAL Paris 2014

W dniach 19-23 października 2014 roku w Paryżu (Francja) odbyła się szczególna, 50. edycja targów SIAL, stanowiących jedną z najważniejszych międzynarodowych wystaw sektora rolno-spożywczego. Targi zostały zorganizowane na terenie Parc des Expositions de Paris-Nord-Villepinte Allée des Erables, Villepinte 93420, Ile-de-France.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach Projektu Kluczowego Samorządu Województwa Mazowieckiego współfinansowanego ze środków EFRR w ramach RPO WM 2007 -2013 Priorytet I: Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu, Działanie 1.7: Promocja gospodarcza oraz ze środków budżetu państwa pn.: „Mazowsze – promocja gospodarcza serca Polski”. Agencja Rozwoju Mazowsza zorganizowała mazowieckie stoisko promujące region oraz jego atrakcyjność turystyczną poprzez udział 11 firm z regionu:

 • Grupa Producentów Szklarniowych VEGAPOL Sp. z o.o.
 • Ostrowia Sp. z o.o.
 • Fruit Logistic Sp. z o.o.
 • Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców “Nasz Sad”
 • Gospodarstwo Sadownicze Monika Bankiewicz
 • Speed Trade Sp. z o.o.
 • A-grosik Przetwórstwo Spożywcze I Handel Jacek Wołkowicz
 • Sweet Brands Sp. z o.o.
 • PPH „Ewa Bis” Sp. z o.o.
 • „Malwa” Lech Bartold
 • Bogutti Sp. z o.o.

Firmy te otrzymały pomoc de minimis w formie: zakwaterowania w Paryżu oraz powierzchni wystawowej (łączna powierzchnia stoiska wynosiła 48,65 metrów kwadratowych).

Tegoroczna edycja targów przyciągnęła przedstawicieli przedsiębiorstw z branży spożywczej z 200 krajów, 6 500 wystawców ze 105 krajów, 120 oficjalnych delegacji. Ilość odwiedzających wystawę przekroczyła 150 000 osób. Wystawa była miejscem ponad 200 konferencji i debat, stając się platformą wymiany informacji oraz doświadczeń w obszarze projektów innowacyjnych.

Celem przedsięwzięcia było stworzenie mazowieckim przedsiębiorcom możliwości nawiązania współpracy gospodarczej i kontaktów biznesowych. Udział w targach był również szansą do zaprezentowania swojej oferty, a poprzez to do pozyskania nowych klientów i przedstawienia walorów branży rolno-spożywczej działającej na Mazowszu szerszemu gronu odbiorców.

W trakcie wydarzenia dużym zainteresowaniem, zwłaszcza odwiedzających indywidualnych, cieszyły się tematyczne przewodniki turystyczne prezentujące ofertę rekreacyjno – turystyczną regionu, które wydane były w języku angielskim oraz anglojęzyczne materiały mazowieckich firm.

Przedsiębiorcy ocenili udział w wydarzeniu pozytywnie – jak wynika z ankiet wypełnionych przez nich po targach. Uczestnictwo w targach dało im możliwość wyszukania potencjalnych partnerów do rozmów, zaprezentowanie swej oferty na stoisku targowym Mazowsza, a także odwiedzenia stoisk innych firm na targach – zapoznania się z ofertą partnerów i konkurencji. Jednocześnie podczas targów realizowane były założenia Projektu:. „Promocja gospodarcza województwa mazowieckiego” oraz przedstawienie go jako regionu nowoczesnego, ekologicznego oraz atrakcyjnego jako partnera handlowego.

Targi SIAL są wydarzeniem w którym warto brać udział w przyszłości, gdyż co roku, od wielu lat gromadzi ono najważniejszych graczy sektora rolno-spozywczego, daje możliwość krajom, regionom zaistnieć, wypromować się, dotrzeć do klientów detalicznych – indywidualnych, firmom - nawiązać kontakty z parterami, klientami biznesowymi, przyjrzeć się działaniom konkurencji.

Aktualności

V edycja Forum Liderów PPP

2020.11.27

Szanowni Państwo, Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. objęła swoim patronatem piątą edycję Forum Liderów PPP.

więcej »

XVI edycja forum biznesowego Polska-Tajwan online

2020.11.04

W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej zapraszamy na kolejną edycję forum biznesowego Polska-Tajwan, która odbędzie się już 19 listopada 2020 r.!

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right