przejdź do zawartości

up

Warsaw Humanitarian Expo, 11-13 czerwca 2019

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca Państwa do udziału w Warsaw Humanitarian Expo – Międzynarodowych Targach Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej (WHE2019), które odbędą się w dniach 11-13 czerwca 2019 r. w PTAK Warsaw Expo, przy al. Katowickiej 62 w Nadarzynie k. Warszawy.

Jest to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w Polsce i jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Celem Expo jest aktywizacja biznesu w ramach akcji humanitarnych na świecie, a przede wszystkim promocja oferty polskich dostawców w obszarze pomocy humanitarnej i rozwojowej. 

Warsaw Humanitarian Expo zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy.

Warsaw Humanitarian Expo składa się z 3 komponentów:

  1. Wystawa /Targi  - Sektory wystawiennicze będą podzielone na strefy: logistyki i komunikacji; medyczną; schronienia; bezpieczeństwa; żywności. Zorganizowana zostanie też strefa agencji: dla organizacji międzynarodowych oraz NGO-sów. Mogą w nich uczestniczyć wystawcy z Polski i zagranicy.
  2. Konferencja wysokiego szczebla - Responsible Business for Humanitarian Emergencies – która ma na celu promocję koncepcji angażowania się biznesu w pomoc humanitarną i rozwojową.
  3. Warsaw Procurement Forum (WPF)  -  to zestaw szkoleń i warsztatów nt.: jak skutecznie brać udział w przetargach na świadczenie usług i dostarczanie towarów do organizacji międzynarodowych, w szczególności: zasady rejestracyjne dla dostawców; dobre praktyki oraz prezentacja wybranych podmiotów, które odniosły sukces na rynku międzynarodowych zamówień publicznych; możliwości bezpośredniej współpracy z biznesem z zakresu pomocy rozwojowej na Ukrainie, czy pomocy humanitarnej w wybranych krajach Afryki, Azji oraz Bliskiego Wschodu.  Partnerami Forum zgodziły się być zainteresowane instytucje z następujących krajów: Austria, Czechy, Grecja, Słowacja, Rumunia, Ukraina. 

W Warsaw Procurement Forum, stanowiącym część Expo, wezmą udział przedstawiciele organizacji należących do organizacji systemu Narodów Zjednoczonych (takich jak, m.in.: FAO, WHO, UNHCR, UNDP, WFP i wielu innych), Unii Europejskiej,  Międzynarodowego Czerwonego Krzyża czy organizacji pozarządowych. W ramach wydarzenia przewidziano możliwość realizacji spotkań B2B/B2G (face-to-face) z osobami odpowiedzialnymi za  procedury zamówieniowe w organizacjach międzynarodowych i pozarządowych. 

Jeszcze przed Warsaw Humanitarian Expo, organizatorzy zorganizują webinaria szkolące uczestników Forum odnośnie do procedur rejestracji czy ogólnej wiedzy o systemie zamówień międzynarodowych.  

Dodatkowe informacje o wydarzeniu w tym formularze rejestracyjne i bieżące Agendy poszczególnych części WHE 2019 dostępne są pod adresem:  http://humanitarianexpo.com

Aktualności

Nawet prawie 430 tys. zł z unijnych środków na pomoc w koronakryzysie

2020.06.24

Aż 2,5 mld złotych przewidziała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ogłoszonym właśnie naborze „Dotacje na kapitał obrotowy”. Ma być on wsparciem na utrzymanie działalności dla przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

więcej »

Konferencja Urzędu Patentowego RP " - „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

2020.06.24

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji organizowanej przez Urząd Patentowy RP on line „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right