przejdź do zawartości

up

World Food Moskwa 2014

W ramach realizacji Projektu pn. „Mazowsze – promocja gospodarcza serca Polski” w dniach 15-18 września 2014 r. zorganizowany został udział mazowieckich przedsiębiorców w targach World Food Moscow. Beneficjentem środków Projektu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a Wykonawcą Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.

Celem przedsięwzięcia było stworzenie mazowieckim przedsiębiorcom możliwości nawiązania współpracy gospodarczej oraz kontaktów biznesowych, a także szeroko pojęta promocja gospodarcza regionu.

W przedsięwzięciu brało udział 12 przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej, tj.:

 • KROKUS Przetwórnia Owoców i Warzyw Czesław Caryk,
 • Grupa Producentów Warzyw AGRO GROUP Sp. z o. o.,
 • Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców "Nasz Sad",
 • „POLFRUT” Sp. z o.o.,
 • Bogutti Sp. z o.o.,
 • Sweet Brands Sp. z o.o.,
 • Speed Trade Sp. z o.o.,
 • Zakłady Spożywcze “Malwa” Lech Bartold,
 • SORTER Spółka jawna Konrad Grzeszczyk Michał Ziomek
 • Agro Konary Sp. z o.o.,
 • Bart B. Wojciechowska P. Pietruszyński Sp. j.,
 • Jabłko Siedleckie Sp. z o.o.

Na stoisku Mazowsza pracownicy ARMSA swoimi działaniami zapewniali realizację głównych założenia projektu, tj. promocję województwa mazowieckiego oraz zapewniali przedsiębiorcom wsparcie informacyjno-organizacyjne.

Targi WorldFood Moscow to największa w Rosji impreza wystawiennicza skierowana do producentów żywności i napojów (1420 wystawców z 64 państw, prawie 26000 zwiedzających). Od 1992 roku World Food Moscow jest unikalną platformą promocji produktów spożywczych, okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń w zakresie usług na rynku żywnościowym.

Powierzchnia wystawiennicza województwa mazowieckiego usytuowana była na tzw. „polskiej wyspie”, gdzie mieściły się również: Agencja Rynku Rolnego oraz inne polskie firmy. Na stoisku Mazowsza odbywały się codzienne pokazy kulinarne tradycyjnych potraw polskich, mazowieckich a także warszawskich. Pokazy kulinarne przeprowadzał Pan Ernest Jagodziński – szef kuchni w restauracji Cucina 88 w Poznaniu oraz asystował mu Pan Maciej Duszka – zastępca szefa kuchni w restauracji „Venti Tre” w Hotelu Regent Warsaw.

Pierwszego dnia w menu znalazł się krupnik z kaszą jęczmienną na wędzonce i polędwiczka wieprzowa z ziemniakami i sosem śliwkowym; drugiego zupa grzybowa z ziemniakami i rozmarynem oraz gulasz wielomięsno-warzywny z kaszą gryczaną; trzeciego – rosół drobiowo-wołowy z makaronem i warzywami i medaliony indycze z penczotto (al’a Risotto) z posypką z sera wędzonego; zaś ostatniego dnia targów żurek z jajkiem i kawałkami kiełbasy i schab ze śliwką w sosie morelowym z ziemniakami.

Program przedsięwzięcia zakładał nie tylko udział w wydarzeniu wystawienniczym, lecz także spotkania biznesowe i rozmowy B2B, pomiędzy przedsiębiorcami mazowieckimi a rosyjskimi. Dnia 16 września 2014 r. wszyscy uczestnicy targów uczestniczyli w spotkaniach matchmakingowych zorganizowanych przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Moskwie. Podczas spotkań matchmakingowych mazowieccy przedsiębiorcy mieli okazję prowadzić bezpośrednie rozmowy z rosyjskimi firmami potencjalnie zainteresowanymi mazowieckimi produktami. Mimo wprowadzenia embarga przez stronę rosyjską w spotkaniu brały udział firmy rosyjskie.

Aktualności

ReaktorX Info Session

2019.02.13

ReaktorX uruchomił rekrutację do akceleratora dla startupów na wczesnym etapie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co mogą dla Ciebie zrobić, wpadnij na sesję info 5 batcha :) Wyklikaj wejściówkę: https://reaktorxinfosessionb5.evenea.pl/

więcej »

Zaproszenia firm do udziału w misji gospodarczej komisarza UE Karmenu Vella w Meksyku

2019.02.13

Szanowni Państwo, Karmenu Vella (KV), komisarz ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa w Komisji Europejskiej - za pośrednictwem Ambasadora DEL UE w Meksyku - przekazał zaproszenie skierowane do firm z UE, aby przyłączyły się do misji dot. gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), którą zrealizuje w

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right