przejdź do zawartości

up

World Food Moskwa 2014

W ramach realizacji Projektu pn. „Mazowsze – promocja gospodarcza serca Polski” w dniach 15-18 września 2014 r. zorganizowany został udział mazowieckich przedsiębiorców w targach World Food Moscow. Beneficjentem środków Projektu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a Wykonawcą Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.

Celem przedsięwzięcia było stworzenie mazowieckim przedsiębiorcom możliwości nawiązania współpracy gospodarczej oraz kontaktów biznesowych, a także szeroko pojęta promocja gospodarcza regionu.

W przedsięwzięciu brało udział 12 przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej, tj.:

 • KROKUS Przetwórnia Owoców i Warzyw Czesław Caryk,
 • Grupa Producentów Warzyw AGRO GROUP Sp. z o. o.,
 • Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców "Nasz Sad",
 • „POLFRUT” Sp. z o.o.,
 • Bogutti Sp. z o.o.,
 • Sweet Brands Sp. z o.o.,
 • Speed Trade Sp. z o.o.,
 • Zakłady Spożywcze “Malwa” Lech Bartold,
 • SORTER Spółka jawna Konrad Grzeszczyk Michał Ziomek
 • Agro Konary Sp. z o.o.,
 • Bart B. Wojciechowska P. Pietruszyński Sp. j.,
 • Jabłko Siedleckie Sp. z o.o.

Na stoisku Mazowsza pracownicy ARMSA swoimi działaniami zapewniali realizację głównych założenia projektu, tj. promocję województwa mazowieckiego oraz zapewniali przedsiębiorcom wsparcie informacyjno-organizacyjne.

Targi WorldFood Moscow to największa w Rosji impreza wystawiennicza skierowana do producentów żywności i napojów (1420 wystawców z 64 państw, prawie 26000 zwiedzających). Od 1992 roku World Food Moscow jest unikalną platformą promocji produktów spożywczych, okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń w zakresie usług na rynku żywnościowym.

Powierzchnia wystawiennicza województwa mazowieckiego usytuowana była na tzw. „polskiej wyspie”, gdzie mieściły się również: Agencja Rynku Rolnego oraz inne polskie firmy. Na stoisku Mazowsza odbywały się codzienne pokazy kulinarne tradycyjnych potraw polskich, mazowieckich a także warszawskich. Pokazy kulinarne przeprowadzał Pan Ernest Jagodziński – szef kuchni w restauracji Cucina 88 w Poznaniu oraz asystował mu Pan Maciej Duszka – zastępca szefa kuchni w restauracji „Venti Tre” w Hotelu Regent Warsaw.

Pierwszego dnia w menu znalazł się krupnik z kaszą jęczmienną na wędzonce i polędwiczka wieprzowa z ziemniakami i sosem śliwkowym; drugiego zupa grzybowa z ziemniakami i rozmarynem oraz gulasz wielomięsno-warzywny z kaszą gryczaną; trzeciego – rosół drobiowo-wołowy z makaronem i warzywami i medaliony indycze z penczotto (al’a Risotto) z posypką z sera wędzonego; zaś ostatniego dnia targów żurek z jajkiem i kawałkami kiełbasy i schab ze śliwką w sosie morelowym z ziemniakami.

Program przedsięwzięcia zakładał nie tylko udział w wydarzeniu wystawienniczym, lecz także spotkania biznesowe i rozmowy B2B, pomiędzy przedsiębiorcami mazowieckimi a rosyjskimi. Dnia 16 września 2014 r. wszyscy uczestnicy targów uczestniczyli w spotkaniach matchmakingowych zorganizowanych przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Moskwie. Podczas spotkań matchmakingowych mazowieccy przedsiębiorcy mieli okazję prowadzić bezpośrednie rozmowy z rosyjskimi firmami potencjalnie zainteresowanymi mazowieckimi produktami. Mimo wprowadzenia embarga przez stronę rosyjską w spotkaniu brały udział firmy rosyjskie.

Aktualności

Zaproszenie na webinarium "Post-Pandemic Business Opportunities for European Businesses" 28 maja 2020 r.

2020.05.18

Szanowni Państwo, W dobie globalnej pandemii synchronizacja działań offline i online ma kluczowe znaczenie dla biznesu, dlatego Hong Kong Trade Development Council (HKTDC) organizuje webinarium w celu prezentacji nowych możliwości dla przedsiębiorców.

więcej »

"New Normal" dla twojej firmy w USA

2020.05.07

AMERICAN INVESTOR CLUB przy Amerykańskiej Izbie Handlowej zaprasza na: "New Normal" dla twojej firmy w USA. Seminarium online 13 maja 2020, godz. 15:00. Twój biznes w USA znalazł się w nowej sytuacji i zastanawiasz się, co dalej?

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right