przejdź do zawartości

up

XIV Kongres Eksporterów Polskich

Szanowni Państwo

W imieniu Stowarzyszenia Eksporterów Polskich mamy zaszczyt i wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XIV Kongresie Eksporterów Polskich i Gali oraz uroczystości wniesienia, poświęcenia i wręczenia Sztandaru dla Stowarzyszenia Eksporterów Polskich, które odbędą się 19 listopada 2015r w Sali Pod Kopułą w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie, Plac Trzech Krzyży 3/5 (wejście od ul. Wspólnej).

Jednocześnie pragniemy poinformować Państwa, że uroczystego poświęcenia Sztandaru Stowarzyszenia Eksporterów Polskich dokona Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski.

Poczet Sztandarowy wystawia Wojskowa Akademia Techniczna.

Tematem XIV Kongresu Eksporterów Polskich będą zagadnienia w zakresie alokacji funduszy unijnych w latach 2014-2020 na rzecz urzeczywistniania proinnowacyjnego i proeksportowego rozwoju gospodarki.

Należy podkreślić, że podczas XIV Kongresu Eksporterów Polskich odbędzie się debata poświęcona urzeczywistnianiu proinnowacyjnego i proeksportowego rozwoju polskiej gospodarki w ramach perspektywy finansowej w latach 2014 – 2020. Chodzi o:

  • alokację funduszy unijnych na rzecz proinnowacyjnego i proeksportowego rozwoju gospodarki
  • skuteczność i efektywność działania finansowych instrumentów wsparcia wzrostu eksportu
  • koncentrację działań promocyjnych na priorytetowych i perspektywicznych rynkach zagranicznych

W XIV Kongresie Eksporterów Polskich zapowiedzieli swój udział m.in. Janusz Piechociński Wicepremier, Minister Gospodarki, który przedstawi perspektywę finansową na lata 2014-2020 na rzecz proinnowacyjnego rozwoju eksportu oraz Marek Sawicki Minister Rolnictwa, który omówi możliwości wykorzystania funduszy unijnych w okresie 2014-2020 na rzecz rozwoju eksportu rolno-spożywczego. Ponadto Premier Janusz Piechociński wręczy Laureatom Konkursu „Wybitny Eksporter Roku 2015” Nagrody w formie Statuetki Grand Prix, Listów Gratulacyjnych i Nagrody pieniężne ufundowane przez Ministra Gospodarki, a Minister Marek Sawicki wręczy Puchar dla Laureata Konkursu „Wybitny Eksporter Roku 2015” w branży rolno-spożywczej.

Chcemy podkreślić, że do udziału w XIV Kongresie Eksporterów Polskich zostali zaproszeni: Prezydent RP, Premier RP, ambasadorowie z krajów zagranicznych, ministrowie: finansów, infrastruktury i rozwoju, spraw zagranicznych, marszałkowie województw, kierownicy Wydziałów Promocji Handlu i Informacji Ambasad RP, przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki: m.in. Departamentów: Jednostek Nadzorowanych i Podległych, Instrumentów Wsparcia oraz Promocji i Współpracy Dwustronnej, przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego i Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A a także prasy, radia i telewizji.

W związku z powyższym będziemy wdzięczni Państwu za przyjęcie naszego zaproszenia i udział w XIV Kongresie i Gali oraz uroczystości wniesienia, poświęcenia i wręczenia Sztandaru dla Stowarzyszenia Eksporterów Polskich oraz nadesłanie Karty Zgłoszenia możliwie w terminie do 30 października 2015r. Równocześnie bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XIV Kongresie, Gali, a zwłaszcza w uroczystościach sztandarowych przedstawicieli z działów eksportu i marketingu.

Udział w XIV Kongresie Eksporterów Polskich i Gali jest bezpłatny.

Ramowy program XIV Kongresu Eksporterów Polskich

Aktualności

Zaproszenie PAIH - targi - Bauma Conexpo Indie (11.12-14.12) - (materiały promocyjne)

2018.11.19

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2 jest organizatorem stoiska informacyjno – promocyjnego branży „Maszyn i urządzeń” na targach Bauma Conexpo Indie, które będą miały miejsce 11.12-14.12 (więcej informacji o targach: https://www.bcindia.com/)

więcej »

"Eksportuj do Wielkiej Brytanii – innowacyjność i design w opakowaniach", Warszawa.

2018.11.19

Pomimo niepewności związanej z Brexitem, rynek brytyjski nadal jest jednym z najważniejszych kierunków eksportowych dla polskiej gospodarki. Polskie produkty stają się coraz bardziej widoczne na półkach brytyjskich sklepów, a walory dobrej jakości w rozsądnej cenie są zauważane przez brytyjskich konsumentów. Jednak mimo przyjaznego klimatu biznesowego, różnice kulturowe i brak wiedzy o upodobaniach brytyjskich konsumentów powodują, że polscy eksporterzy nie do końca wykorzystują szanse, które ten rynek oferuje. Dotyczy to również przemysłu opakowaniowego, który w

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right