przejdź do zawartości

up

Zainwestuj w Niemczech i zdobądź na ten cel współfinansowanie - Zaproszenie na seminarium

Zainwestuj w Niemczech i zdobądź na ten cel współfinansowanie

Zaproszenie na seminarium informacyjne w dniu 6 grudnia 2016r. w Warszawie.

Do udziału zapraszamy firmy, które planują  rozpocząć działalność na rynku niemieckim

Nadrenia Północna Westfalia (NRW) jako najmocniejszy gospodarczo, politycznie i populacyjnie region uchodzi od lat za papierek lakmusowy kondycji Niemiec. Jeśli przedsiębiorca zdoła obronić się na tym terenie, to podoła podobnemu wyzwaniu w całych Niemczech - taka jest niepisana zasada tego rynku.

Nadrenia Północna-Westfalia liczy 17,6 mln. mieszkańców i jest najliczniejszym z 16 krajów związkowych Niemiec. Ok. 160 mln. osób, czyli prawie 1/3 wszystkich konsumentów w UE, mieszka w promieniu 500 km od stolicy landu – Düsseldorfu. Region skupia 22 % siły nabywczej Niemiec. Mieszkańcy tego landu wydają rocznie 346 mld. euro na własne potrzeby i już przez samo to stanowią interesujący rynek zbytu dla dóbr konsumpcyjnych. PKB Nadrenii na poziomie ok. 625 mld. euro, stanowi 21,5 % niemieckiego i 4,5 % europejskiego PKB (UE-28).

Na terenie landu funkcjonuje około 755 tysięcy MŚP. Stanowią one 99,5 procent wszystkich firm w landzie. Około 80 procent zatrudnionych osób podlegających ubezpieczeniu społecznemu pracuje w małych i średnich przedsiębiorstwach. 16 z 50 najlepiej sprzedających się niemieckich firm (nie licząc banków i firm ubezpieczeniowych) posiada swoją siedzibę w NRW, np.  Bayer, Bertelsmann, DHL, Deutsche Telekom, E.ON, Henkel, Metro, Rewe, RWE czy ThyssenKrupp.

Otwarcie wiosną tego roku przedstawicielstwa NRW.INVEST – Agencji Inwestycji i Promocji kraju związkowego Nadrenia Północna Westfalia w Warszawie to czytelny sygnał, że nasz zachodni sąsiad dostrzega i docenia rosnący potencjał polskich przedsiębiorstw, które dojrzały do ekspansji zagranicznej. W odpowiedzi na zachodzące procesy, Centrum Obsługi Inwestora I Eksportera działające w ramach Agencji Rozwoju Mazowsza wraz z partnerami: Agencją Inwestycji i Promocji kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców chcących zainwestować w Nadrenii Północnej Westfalii.

Podczas spotkania otrzymają Państwo informacje: dlaczego warto wykonać ten krok, jakie są możliwościach współfinansowania oraz na jakie wsparcie ze strony instytucji publicznych mogą liczyć mazowieckie przedsiębiorstwa.

Program spotkania

9.45 -10.00  Rejestracja przedsiębiorców

10.00 – 10.15 Otwarcie spotkania:

Pan Piotr Słojewski - Wiceprezes ARMSA

Powitanie uczestników:

Pan Tomasz Salomon – Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Eksportowej w Ministerstwie Rozwoju

10.15- 11.00 Miejsce na Twój biznes: Nadrenia Północna Westfalia

Pani Katarzyna Sokołowska przedstawiciel Agencji Inwestycji i Promocji kraju związkowego Nadrenia Północna Westfalia w Warszawie

11.00-11.30 – omówienie finansowo-prawnych aspektów podejmowania działalności w Niemczech.

11.30-12.15  - Fundusz Ekspansji Zagranicznej TFI BGK – współfinansowanie kapitałowe i podział ryzyka inwestycji zagranicznych

Pan Zbigniew Głuchowski Zarządzający Funduszem BGK TFI

12.15- 12.30 – przerwa kawowa

12.30-13.15 – Architektura wsparcia polskich inwestycji zagranicznych PAIiIZ SA

Pan Aleksander Libera – Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych

13.15-13.35 – Case study “Jak zainwestowałem w Niemczech”

13.35-14.00 – Pytania i odpowiedzi

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 30 listopada 2016r. do godziny 12.00 na adres k.lukasiuk@armsa.pl

Aktualności

Zaproszenie PAIH - targi - Bauma Conexpo Indie (11.12-14.12) - (materiały promocyjne)

2018.11.19

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że Polska Agencja Handlu i Inwestycji w ramach w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2 jest organizatorem stoiska informacyjno – promocyjnego branży „Maszyn i urządzeń” na targach Bauma Conexpo Indie, które będą miały miejsce 11.12-14.12 (więcej informacji o targach: https://www.bcindia.com/)

więcej »

"Eksportuj do Wielkiej Brytanii – innowacyjność i design w opakowaniach", Warszawa.

2018.11.19

Pomimo niepewności związanej z Brexitem, rynek brytyjski nadal jest jednym z najważniejszych kierunków eksportowych dla polskiej gospodarki. Polskie produkty stają się coraz bardziej widoczne na półkach brytyjskich sklepów, a walory dobrej jakości w rozsądnej cenie są zauważane przez brytyjskich konsumentów. Jednak mimo przyjaznego klimatu biznesowego, różnice kulturowe i brak wiedzy o upodobaniach brytyjskich konsumentów powodują, że polscy eksporterzy nie do końca wykorzystują szanse, które ten rynek oferuje. Dotyczy to również przemysłu opakowaniowego, który w

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right