przejdź do zawartości

up

Zaproszenie do udziału w Forum Biznesu w Bukareszcie przy okazji Szczytu Inicjatywy Trójmorza, 17-18 września 2018 r.

Szanowni Państwo,

W 2015 roku – z inicjatywy prezydentów Polski i Chorwacji, Andrzeja Dudy i Kolindy Grabar-Kitarović – postanowiono powołać grupę Trójmorza. W skład regionalnego projektu wchodzi 12 państw członkowskich Unii Europejskiej, od Estonii przez Polskę po Chorwację, leżących między Morzem Bałtyckim, Adriatyckim i Czarnym. Nadrzędne filary Inicjatywy to: rozwój gospodarczy, spójność europejska i więzi transatlantyckie. Celem grupy jest głównie współpraca na płaszczyznach: energetycznej, logistyczno-transportowej i informatyczno-telekomunikacyjnej w Europie Środkowej.

Podczas zeszłorocznego Szczytu Inicjatywy Trójmorza, który odbył się w Warszawie, na wniosek prezydenta Rumunii, jednogłośnie podjęto decyzję, o zorganizowaniu Szczytu w 2018 r. w Rumunii. W Deklaracji Warszawskiej zaś zapisano, że kolejnemu Szczytowi towarzyszyć będzie równolegle Forum Biznesu, które będzie miało na celu łączenie podmiotów gospodarczych, zainteresowanych współpracą ekonomiczną obliczoną na wzmacnianie więzi gospodarczych w regionie.

Bukareszteńskie Forum Biznesu jest organizowane przez Prezydencką Administrację Rumunii i Izbę Przemysłowo-Handlową Rumunii, we współpracy z Atlantic Council of the USA (ACUS) i Narodowym Uniwersytetem Administracji (SNSPA) w Rumunii. Honorowy patronat nad Forum objął Prezydent Rumunii, Pan Klaus Werner Iohannis.

Podczas Szczytu w Bukareszcie organizatorzy chcą skoncentrować się na konkretnych rezultatach. Planowane jest wypracowanie krótkiej listy projektów międzysystemowych, w pełni zgodnych z polityką UE, w trzech priorytetowych dziedzinach (transport, energia, technologia cyfrowa). Poparcie listy przez uczestników Szczytu oznaczać będzie jednocześnie wsparcie polityczne dla tych projektów, które – na obecnym etapie – wydają się być najbardziej wykonalne i będą miały największy wpływ na region.

Krajowa Izba Gospodarcza współpracując z Izbą Przemysłowo-Handlową Rumunii zaprasza do udziału we wspomnianym Forum Biznesu, które odbędzie się przy okazji Szczytu Inicjatywy Trójmorza w dniach 17-18 września 2018 r. w Bukareszcie.

Udział w Misji dedykowany jest dla firm z sektorów transportowego, energetycznego, IT/ICT.

Podobne Misje organizować będą izby z pozostałych krajów, członków Inicjatywy Trójmorza, co stworzy niepowtarzalną okazję do nawiązania kontaktów zarówno z przedstawicielami administracji, instytucji otoczenia biznesu, ale także przedsiębiorcami z poszczególnych krajów.

Informujemy, że organizatorzy uruchomili już platformę rejestracyjną .

Poniżej znajdą Państwo informator dot. zasad rejestracji i uczestnictwa w Forum. Wynika z niego, że każdy z Państwa musi rejestrować się indywidualnie (wymagany scan dokumentu tożsamości), zaznaczyć panele, w których chce wziąć udział. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo potwierdzenia przyjęcia każdej rejestracji.

PPE_PL_Dear 3SI partners CCIR.PDF
 

Krajowa Izba Gospodarcza przy współpracy z Polsko-Rumuńską Bilateralną Izbą Przemysłowo-Handlową organizuje w związku z tym Misję do Bukaresztu.

Poza udziałem w Forum, Izba proponuje Państwu dodatkowe punkty programu, w tym m.in. spotkanie w Caru cu Bere, spotkanie z przedstawicielami oddziału bilateralnej Izby w Rumunii, merytoryczne spotkanie z przedstawicielami UNPR (Krajowej Unii Pracodawców Rumuńskich).
Program ramowy Misji:

PPE_PL_2 2018 Misja Rumunia PROGRAM.PDF
Koszt udziału w Misji wynosi: 2000 PLN netto i zawiera: koszt przelotów na trasie W-wa Bukareszt, Bukareszt – Warszawa liniami Wizz Air (tylko bagaż podręczny do 8 kg); transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko, transfery do miejsc spotkań zorganizowanych w ramach Misji, opieka agenta na miejscu.

Uwaga: koszt udziału w Misji nie obejmuje kosztu noclegów. Rejestracji hotelu należy dokonać indywidualnie w hotelach wskazanych przez organizatora (organizator wynegocjował specjalne stawki dla uczestników – listę hoteli wraz z cenami: PPE_PL_Hotel Accomodation Bucharest 2018-23.07.2018.pdf ). Warunkiem uczestnictwa w Misji (uwarunkowania logistyczne) jest wybór noclegów w hotelu Arc de Triomphe (https://www.hotelarcdetriomphe.ro/en_about.html; tel: +40 372150700), gdzie cena pokoju jednoosobowego ze śniadaniem wynosi 75Euro, zaś pokoju dwuosobowego ze śniadaniem 85 Euro.

Przy rejestracji należy wpisać CHAMBER OF COMMERCE AND INDUSTRY OF ROMANIA – CCIR.

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie udziału w Misji możliwie jak najwcześniej (najpóźniej do 25 sierpnia br.) TUTAJ. Ilość miejsc ograniczona. Wcześniejsze zgłoszenie i wpłata pozwolą na zakup biletów lotniczych w rozsądnych cenach (organizator zastrzega możliwość podniesienia ceny za uczestnictwo w Misji w przypadku znacznego wzrostu cen biletów lotniczych).

Z uwagi na fakt, że forum i inne spotkania odbywać się będą w języku angielskim uprzejmie prosimy o zgłoszenia osób władających językiem angielskim.

 Kontakt:

Anna Derbin

Foreign Relations Department

e-mail: aderbin@kig.pl

Tel. +48 22 630 96 43

Mobile: +48 506 241 636

Fax. +48 22 630 99 15

en.kig.pl

Aktualności

PAIH - zaproszenia do udziału w webinariach

2020.06.03

Zapraszamy polskich przedsiębiorców do wzięcia udziału w webinarium organizowanym przez PAIH. 1/ „Sektor meblowy w Austrii i na Białorusi. Specyfika branży, perspektywy, szanse i ryzyka”. Szkolenie odbędzie się 4 czerwca o godz. 11.00 czasu polskiego (CET).

więcej »

Przedłużenie Rekrutacji do projektu pt. „Wdrożenie jednolitych standardów obsługi inwestora dla JST województwa mazowieckiego”

2020.06.02

Przedłużenie Rekrutacji do projektu pt. „Wdrożenie jednolitych standardów obsługi inwestora dla JST województwa mazowieckiego” Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. przedłuża termin rekrutacji do dnia 31 sierpnia 2020r. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right