przejdź do zawartości

up

Zaproszenie na misję polskich przedsiębiorców do Rosji

Szanowni Państwo,

W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej uprzejmie zapraszamy do udziału w Misji polskich przedsiębiorców do Rosji, Moskwa w dniach 2-5 kwietnia 2013, z okazji Międzynarodowych Targów Budowlanych MOSBUILD’2013.

MT MOSBUILD zaliczają się do pięciu największych wystaw budowlanych na świecie. Tegoroczna edycja jest już 19-ą i odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Federacji Rosyjskiej oraz Dumy Miasta Moskwy, a współorganizatorami są m.in. Rosyjski  Związek Budowlany oraz Izba  Przemysłowo-Handlowa Federacji Rosyjskiej. W 2012 roku udział w niej wzięło ok. 2300 firm z 45 krajów.

MT Mosbuild’2013 podzielone są na trzy sekcje: Budownictwo i Wnętrza, Stolarka oraz Ceramika.

Podczas trwania MT MOSBUILD’2013 dla uczestników misji przewidujemy:

  • zwiedzanie wystawy oraz indywidualne kontakty na polskim stoisku udziałem tłumacza
  • udział w Konferencji Gospodarczej nt możliwości rozwoju handlowo-inwestycyjnej współpracy z partnerami rosyjskimi
  • uczestnictwo w polsko-rosyjskich rozmowach B2B

Rosja jest od wielu lat jednym z największych partnerów handlowych Polski. Najnowsze badania potwierdzają, że współpraca firm rosyjskich z firmami polskimi ma tendencję wzrostową. W 2012r polskie przedsiębiorstwa  zanotowały 30,4% wzrost wymiany handlowej z ich rosyjskimi partnerami.

Prawie 5% wzrost PKB Rosji w 2012r jest jasnym sygnałem, że na rynku rosyjskim istnieje duży popyt na  towary i usługi, w tym również na materiały budowlane.

Przedstawiciele polskich firm podkreślają, że to, co wyróżnia polskie usługi i materiały budowlane na tle konkurencji, to dobra jakość przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Ich zdaniem przedstawiciele firm rosyjskich akcentują większą, w porównaniu do partnerów działających na rynkach globalnych, elastyczność we współpracy z polskimi firmami, co przejawia się w szybszym zrozumieniu specyfiki rosyjskiego prawodawstwa handlowego oraz celnego.

Ogromne możliwości dla polskich firm stwarza ponadto realizacja obiektów infrastrukturalnych w Rosji w okresie poprzedzającym Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku.

W ramach realizacji w/w programu oraz obsługi logistycznej zapewniamy Państwu:

  • rezerwację i wykup biletów  lotniczych: Warszawa-Moskwa-Warszawa,
  • transport lokalny wizę i ubezpieczenie,
  • tłumacza,
  • wydanie informatora o polskich uczestnikach misji, który będzie służył celom informacyjno-promocyjnym podczas MT MOSBUILD oraz rozmów B2B,
  • pomoc merytoryczną na miejscu.

Dokonujemy także dla Państwa, zniżkowej rezerwacji hotelowej, (hotel w centrum, pokoje jednoosobowe), którą uczestnicy opłacają indywidualnie na miejscu

Z uwagi na harmonogram przygotowań, w tym procedurę oraz procedurę dofinansowania, uprzejmie prosimy zainteresowanych udziałem w misji o pilne przesłanie formularza zgłoszeniowego w celu przekazania dalszych  informacji organizacyjnych dotyczących wyjazdu.

Zapytania w sprawie uczestnictwa w misji oraz zgłoszenia udziału przyjmuje:

Krajowa Izba Gospodarcza - Biuro Współpracy z Zagranicą
Stanisław Pohoryło
tel: 22 6309724, 22 6309613
e-mail: spohorylo@kig.pl
fax: 22 8284199

Zapraszamy do udziału w MT MOSBUILD’2013 i skorzystania tym samym z możliwości promocji Państwa oferty eksportowej na rynku Federacji Rosyjskiej.

W załączeniu przekazujemy formularz zgłoszeniowy.

Aktualności

Nawet prawie 430 tys. zł z unijnych środków na pomoc w koronakryzysie

2020.06.24

Aż 2,5 mld złotych przewidziała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ogłoszonym właśnie naborze „Dotacje na kapitał obrotowy”. Ma być on wsparciem na utrzymanie działalności dla przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

więcej »

Konferencja Urzędu Patentowego RP " - „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

2020.06.24

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji organizowanej przez Urząd Patentowy RP on line „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right