przejdź do zawartości

up

Zielony Rekord Polski 2018

Bijemy Zielony Rekord Polski! Już 27 kwietnia 2018 roku (w godz. 00:01-23:59). Przyłącz się do nas niezależnie skąd jesteś. Każdy może być częścią tego wydarzenia i otrzymać certyfikat potwierdzający udział w biciu rekordu!

Weź udział:
http://dotlenieni.org/dotlen-siebie/

 IDEA BICIA REKORDU 

Bijemy rekord w nowych nasadzeniach roślin! Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Równie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Dlatego dajmy oddech miastu! Chcemy razem z Wami zasadzić w jeden dzień kilka tysięcy nowych roślin i pobić rekord Polski! Pokazać, że to ważne działanie i popularyzować sadzenie roślin i drzew.

 CZAS 

Na pobicie rekordu mamy tylko jeden, pełny dzień! Zaczynamy w piątek 27.04.2018 o godz. 00:01 i kończymy w piątek 27.04.2018 o godz. 23:59.

 MIEJSCE 

Wydarzenie dotyczy całej Polski - małych miejscowości i dużych miast :) W tym roku nasadzenia grupowe będą m.in. w: Wrocław, Częstochowa, Słupsk, Kraków, Warszawa, Poznań. Ale Wy możecie posadzić drzewko, kwiat, inną roślinę w swoim miejscu, niezależnie, gdzie jesteście.

 REALIZACJA 

Bicie rekordu będzie się składało z dwóch połączonych części: nasadzeń grupowych w wybranych lokalizacjach w największych miastach oraz nasadzeń indywidualnych. Szczególnie zachęcamy Was do udziału w nasadzeniach indywidualnych, które można zrobić we własnym ogródku, domu czy mieszkaniu!

 Nasadzenia indywidualne 

Wystarczy, że:
1. Zakupisz nową roślinę do swojego domu, mieszkania lub ogrodu
2. Posadzisz ją w dniu 27 kwietnia 2018 r.
3. Wyślesz do nas zdjęcie nowej rośliny. Aby Twój wkład został doliczony do Zielonego Rekordu wystarczy, że zrobisz zdjęcie miejsca, w którym będzie posadzona roślina przed sadzeniem i zdjęcie już posadzonej przez Ciebie rośliny, czyli łącznie minimum dwa zdjęcia. Może to być także pusta doniczka na parapecie "przed, i roślina w tej doniczce "po"! Zdjęcia można wysyłać na maila lub przez Facebooka.

Sprawdźcie szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy:
http://dotlenieni.org/dotlen-siebie/

Każdy uczestnik biorący udział w biciu rekordu otrzyma certyfikat to potwierdzający! To powód do dumy! Komisja, która będzie akceptowała rekord dokładnie to sprawdzi.

W tym roku dla uczestników wydarzenia czekają konkursy i zniżki na produkty do pielęgnacji roślin :) Wiemy, że nie robicie tego dla nagród, ale to taki gest i forma podziękowania z naszej strony :)

Rabat
Podarujdrzewko.pl

Sklep internetowy PodarujDrzewko.pl przygotował specjalny rabat -25% na wszystkie zestawy prezentowe, a także 1 dedykowany zestaw na Zielony Rekord Polski z aż 50% rabatem! Szczegóły na stronie:
https://podarujdrzewko.pl/zielony-rekord-polski.

 INNE WSPARCIE 

Bardzo ważne jest dla nas Wasze wsparcie. Jeżeli nie możecie wziąć udziału w biciu rekordu, a identyfikujecie się z naszą misją, możecie pomóc nam w inny sposób: nagłaśniać wydarzenie, zapraszać znajomych do udziału w wydarzeniu/polubienia profilu, udostępniać nasze treści, mówić o tym, że zazielenianie i sadzenie drzew jest bardzo ważne. Jesteśmy otwarci również na wszelkie pomysły, propozycje czy współpracę. Piszcie do nas śmiało! Odpowiemy na każde pytanie i na każdą wiadomość.

 PARTNERZY 

To już drugie bicie Zielonego Rekordu Polski. Podczas poprzedniego w 2017 roku udało się zasadzić prawie 3,3 tys. nowych roślin. Musimy pobić nowy rekord!
W tym roku jest z nami jeszcze więcej miast oraz jeszcze więcej firm i instytucji, które wiedzą, że to co robimy jest ważne społecznie. I ciągle dochodzą nowy partnerzy!

Aktualnie są z nami m.in.:

Nad rekordem czuwa:
Biuro Rekordów

 Ambasadorzy:
Monika Pyrek
Adam Bielecki
Barbara Kurdej-Szatan
Małgorzata Kożuchowska
L.U.C
Maciej Janowski
Panthers Wrocław
Kosynierzy Wrocław
Kosynierki Wrocław
Hrabiny Softball Wrocław
@AnnaBłaut

Partnerzy:
3M
Luxoft Poland
XL Catlin - Polska
Volvo Polska Wrocław
EY Global Delivery Services Careers
Credit Suisse
AmRest
NewVoiceMedia
Intive
Mercure Hotels
Zaczytani
Capgemini Polska
Hewlett Packard Enterprise Polska
UBS
IKEA
State Street Bank Polska
Lopper
Gigaset
Sky Tower Galeria Handlowa

Urzędy Miast:
Wroclaw [Wroclove]
Częstochowa - Profil Miasta
Słupsk
Kraków PL
Katowice - oficjalny profil miasta
Miasto Stołeczne Warszawa
Miasto Poznań

Patronaty Honorowe:
Patronat Honorowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego
PH Prezydenta Miasta Wrocławia
PH Prezydenta Miasta Częstochowa
PH Prezydenta Miasta Katowice
PH Prezydenta Miasta Krakowa
PH Prezydenta Miasta Poznania
PH Prezydenta Miasta Słupska
PH Prezydenta Miasta Warszawy

Współpraca
Biznes Ogrodniczy
Podarujdrzewko.pl
Brand24

Partnerzy Merytoryczni:
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
ZOO Wrocław
Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu
Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.
WARP Spółka z o.o.
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
Zieleń Warszawska
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu
Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu
Referat Przyrody i Utrzymania Zieleni UM w Częstochowie
Zarząd Infrastruktury Miejskiej w SłupskuAktualności

Nawet prawie 430 tys. zł z unijnych środków na pomoc w koronakryzysie

2020.06.24

Aż 2,5 mld złotych przewidziała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ogłoszonym właśnie naborze „Dotacje na kapitał obrotowy”. Ma być on wsparciem na utrzymanie działalności dla przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

więcej »

Konferencja Urzędu Patentowego RP " - „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

2020.06.24

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji organizowanej przez Urząd Patentowy RP on line „Projektowanie wizerunku przedsiębiorstwa - Przebrała się m!arka” w dniach 29-30 czerwca 2020 r.

więcej »

Warszawa

Londyn

New York

Tokyo

Kursy średnie walut

USD 3,3881 PLN
EUR 4,1724 PLN
CHF 3,4827 PLN
GBP 4,7660 PLN
JPY 3,1483 PLN

(Źródło: NBP, Data pobrania: 2018-04-20)

Partnerzy

left
right